Marvel Studios tworzy nowy serial dokumentalny “Assembled”, który opowie o powstawaniu filmów i seriali Marvela. Pierwszy odcinek (na temat WandaVision) już 12 marca.

Po sukcesie Mandaloriana, na Disney+ stworzono specjalną serię dokumentalną, która opowiadała o procesie produkcji i pozwalała fanom spojrzeć na serial zza kulis. Dziś podobny pomysł ogłosiło Marvel Studios – powstanie serial dokumentalny Assembled, który przedstawi proces tworzenia nie tylko seriali, ale również filmów studia.

Pierwszy odcinek dotyczyć będzie obecnie trwającego serialu Marvela – WandaVision. Premiera odcinka Assembled: The Making of WandaVision zaplanowany jest na 12 marca – dokładnie tydzień po ostatnim odcinku serialu… i tydzień przed premierą kolejnego – The Falcon and The Winter Soldier zaplanowany jest na 19 marca.

Pomimo faktu, że Assembled nie jest “pełnoprawną” produkcją osadzoną w MCU, jest to kolejny produkt po Legends (serialu przypominającym historie danych postaci), który wypełni fanom czas pomiędzy kolejnymi produkcjami. Z takim ułożeniem seriali może okazać się, że nie będzie tygodnia w tym roku, w którym nie będzie nowego odcinka/filmu Marvel Studios – bezpośrednio po serialu o Falconie i Buckym ma zacząć się Loki, a następnie What If…?, Ms. Marvel, Hawkeye

Na ten moment Disney+ nie jest dostępny w Polsce. W przeciwieństwie do Mandaloriana i kilku innych produkcji, na platformie w innych krajach nie można wybrać polskich napisów czy dubbingu. Powstają jednak zwiastuny seriali tłumaczone na język polski. Miejmy nadzieję, że nie dojdzie do opóźnień i platforma będzie dostępna w Polsce jeszcze w tym roku.