Czwarta część Avengers została najbardziej kasowym filmem na świecie. W tym tygodniu nadszedł jednak kres ustanawiania kolejnych rekordów, ponieważ film wychodzi z kin z ostatecznym kasowym osiągnięciem.

O sytuacji tej poinformował profil Marvel Stuff na Twitterze. Z wpisu dowiadujemy się również, że Marvel zarobił na swojej produkcji prawie 2,8 miliarda dolarów, przebijając Avatara o ponad 6,5 mln. Warto przy tym zauważyć, że produkcja Braci Russo była wyświetlana w kinach przez 20 tygodni, natomiast dzieło Jamesa Camerona przez 34.

Ciekawy może okazać się również fakt długości emisji czwartej części Avengers na tle poprzednich. Trzecia część była pokazywana tyle samo tygodni i zarobiła 748 mln mniej, druga część była pokazywana 3 tygodnie dłużej i zarobiła 1 mld 391 mln mniej, pierwsza część była pokazywana 2 tygodnie dłużej i zarobiła 1 mld 278 mln mniej. Wynika to stąd, że trzecia i czwarta część stanowiły wspólnie zwieńczenie epickie wielofilmowej franczyzy. Najpierw zanotowały dużo lepsze weekendy otwarcia niż inne produkcje, natomiast później nastąpiły większe spadki.

Źródła: Marvel Stuff, Box Office Mojo