Bob Iger w wywiadzie dla The Hollywood Reporter wypowiedział się między innymi na temat przyszłości X-Men, Fantastycznej Czwórki i Deadpoola w MCU i udziale Kevina Feige’ego.

 

Szef Disneya udzielił odpowiedzi do wielu różnych pytań, jednak wyjątkowo ważne dla fanów MCU były pytania związane z przyszłością licencji obecnie posiadanych przez 20th Century Fox, które wrócą do Marvela po zakończeniu przejęcia Foxa przez Disney.

 

– W jaki sposób Marvel wchłonie serię X-Men Foxa? Czy Kevin Feige będzie wszystko nadzorował?

Myślę, że tylko to ma sens. Chciałbym być ostrożny w tym temacie, ze względu na to, co uzgodniliśmy z ludźmi z Foxa, ale myślę, że to wiedzą. Tylko to ma sens dla Marvela, żeby nadzór sprawowała jedna jednostka. Nie powinno być dwóch Marvelów.

– Więc Deadpool mógłby zostać Avengerem?

Kevin [Feige] ma wiele pomysłów. Nie sugeruję, że to jeden z nich. Ale kto wie?

 

Dowiedzieliśmy się więc, że wszystkie licencje, które odzyska Marvel, dołączą pełnoprawnie do MCU pod nadzorem Kevina Feige’ego, szefa Marvel Studios i producenta wszystkich filmów studia.

 

Według analiz, do pełnego przejęcia Foxa może dojść pomiędzy początkiem a połową przyszłego roku. Dopiero wtedy będą mogły rozpocząć się pierwsze prace dotyczące wprowadzania X-Men, Fantastycznej Czwórki i Deadpoola do Kinowego Uniwersum Marvela.

 

Źródło: The Hollywood Reporter