W tym roku na SDCC odbędą się 2 panele produkcji MCU. Marvel TV przygotuje coś dla fanów Agentów T.A.R.C.Z.Y., a Marvel Studios prawdopodobnie ogłosi filmy Fazy 4.

W tym roku produkcje MCU promowane będą na trzech nadchodzących panelach. Najbliższym z nich jest San Diego Comic-Con, na którym obecne będzie i Marvel TV, i Marvel Studios.

Marvel TV przygotuje panel dotyczący Agentów T.A.R.C.Z.Y. Panel odbędzie się w czwartek 18 lipca, dzień przed premierą 10. odcinka szóstego sezonu. Spodziewać się można informacji dotyczącej reszty obecnego sezonu, jak i planów na potwierdzony już sezon siódmy.

Nie odbędą się panele dla pozostałych produkcji Marvel TV – trzeciego sezonu Runaways, czy niedawno zapowiedzianych produkcjach Hulu – seriali Ghost Rider i Helstrom. Być może Marvel TV resztę informacji zostawi na tegoroczny New York Comic-Con.

Marvel Studios skupi się prawdopodobnie na najbliższych filmach Fazy Czwartej. Głównym punktem z pewnością będą produkcje planowane na 2020 rok – Czarna Wdowa i Eternals. Do pierwszego z nich rozpoczęto już zdjęcia. Spodziewać się można również ujawnienia obsady Eternals. Większą uwagę może dostać też film Shang-Chi, który również znajduje się obecnie we wczesnej produkcji.

Oprócz tego Marvel Studios prawdopodobnie oficjalnie ogłosi potwierdzone już w poprzednich miesiącach i latach sequele, takie jak Czarna Pantera 2, Strażnicy Galaktyki vol. 3, Kapitan Marvel 2 i Doktor Strange 2.

Nie wiadomo, czy ukazane zostaną seriale Marvel Studios produkowane dla platformy Disney+. Disney chce ogłosić swoje seriale oryginalne dopiero na swojej konferencji D23, która odbędzie się później tego roku.

Źródło: Variety, Collider