Avengers 4 będzie zwieńczeniem historii rozpoczętych 10 lat temu już w pierwszym Iron Manie. Nie jest to jednak koniec MCU – czego możemy oczekiwać w Fazie 4.?

 

Jedynie kilka filmów Fazy Czwartej oficjalnie potwierdzono. Większość z nich nie jest nam znana, pomimo samej zapowiedzi, że po Avengers 4 powstanie jeszcze wiele filmów w Kinowym Uniwersum Marvela. Podczas zapowiedzi Fazy Trzeciej w 2014, szef Marvel Studios Kevin Feige potwierdził, że studio ma rozplanowane filmy aż do 2028 roku. W 2017 podzielił się informacją, że obecnie w planach jest 20 filmów po Avengers 4.

 


Spider-Man: Far From Home

 

 

Spider-Man: Far From Home będzie pierwszym filmem Fazy Czwartej. Premiera odbędzie się 5. lipca 2019 r., a reżyserem ponownie będzie Jon Watts. Producentka filmu i przedstawicielka Sony Amy Pascal zapowiedziała, że akcja filmu rozpocznie się już kilka minut po Avengers 4. Kevin Feige uważa, że Spider-Man jest najlepszą postacią, która wprowadzi widza do “nowego wcielenia MCU” w realistyczny sposób.

 

W filmie pojawią się Nick Fury i Maria Hill. Sam film ma prawdopodobnie opierać się na wakacyjnej wycieczce szkolnej Petera do Europy. Głównym złoczyńcą będzie Mysterio. Mówi się także o pojawieniu się kolejnych antagonistów – Chameleona i Hydro-Mana. W filmie powróci również Vulture.

 


Czarna Wdowa

 

 

Film o Czarnej Wdowie jest już od pewnego czasu w preprodukcji. Na reżyserkę filmu wybrana została Cate Shortland. Film będzie prequelem, a wydarzenia będą rozgrywać się w okresie sprzed pierwszych Avengers. Poza tym nie ma żadnych informacji na temat tej produkcji. Premiery spodziewać się można w 2020 roku.

 


Strażnicy Galaktyki vol. 3

 

 

Początkowo Strażnicy Galaktyki vol. 3 planowani byli na maj 2020 roku. Potwierdził to James Gunn, kiedy miał być jeszcze reżyserem filmu. Został jednak zwolniony ze stanowiska ze względu na upublicznienie jego prawie 10-letnich tweetów, w których żartował m.in. z pedofilii. Pomimo przeprosin Jamesa i wsparcia obsady, Disney nie zmienił swojej decyzji. Studio ma jednak plany wykorzystać scenariusz Jamesa, który jest wyjątkowo ważny dla MCU. Według wcześniejszych wypowiedzi Gunna, produkcja miała zakończyć obecne wcielenie Strażników Galaktyki i zakończyć historię trzech filmów.

 

Gunn miał być wsparciem dla Marvel Studios w przypadku wszystkich filmów kosmicznych. Trzeci Strażnicy zaś mieli rozpocząć wątki na kolejne 10-20 lat Kinowego Uniwersum Marvela i znacznie rozszerzyć kosmiczne uniwersum.

 


Eternals

 

 

Film o Eternals nie został oficjalnie ogłoszony, jednak Marvel Studios zatrudniło nieoficjalnie parę scenarzystów do stworzenia scenariusza produkcji. Sam Kevin Feige wypowiedział się także na temat filmu: według niego Eternals mogą ciekawie wtopić się w starożytne mity i legendy w MCU, jako że jest to długowieczna, kosmiczna rasa.

 

Nie wiadomo, kiedy można spodziewać się premiery filmu, ani rozpoczęcia zdjęć. Sami Eternals zadebiutowali już w filmach, a dokładnie jeden z nich – do tejże rasy należy sam Thanos i jego wspomniany w Wojnie bez granic ojciec, A’lars. Sam Josh Brolin, odtwórca roli Thanosa, jest zainteresowany pojawieniem się w Eternals.

 


Czarna Pantera 2

 

 

Kevin Feige potwierdził, że powstanie druga część Czarnej Pantery. Można spodziewać się także powrotu reżysera pierwszej części, Ryana Cooglera. Feige powiedział, że chcą powrotu Ryana i czekają na moment, w którym będzie chętny i wolny.

 


Doktor Strange 2

 

 

Sequel Doktora Strange’a również został potwierdzony przez Kevina Feige’ego. Nie znane są żadne szczegóły filmu. Prawdopodobnie na stanowisku reżysera ponownie zobaczymy Scotta Derricksona, który wyraził chęć powrotu i wprowadzenia złoczyńcy Nightmare. Z Instagrama Derricksona możemy wnioskować, że powróci on do drugiej części, jednakże nic nie jest jeszcze oficjalnie potwierdzone. Prawdopodobnie więcej informacji otrzymamy we wrześniu.

 

 

Oficjalnych ogłoszeń filmów Czwartej Fazy możemy spodziewać się po premierze Avengers 4. Prawdopodobnie nie zostanie ona ogłoszona w całości, tak jak w przypadku Fazy Trzeciej, ze względu na częste zmiany w planach produkcji. Z pewnością Marvel Studios uwzględni również X-Men i Fantastyczną Czwórkę, do których prawa otrzymają do połowy przyszłego roku. Nie wiadomo dokładnie, kiedy najwcześniej można spodziewać się pojawienia tych postaci, jednakże z pewnością dołączą one do MCU, co potwierdził sam szef Disneya, Bob Iger. Postacią, którą głównie podkreślił mówiąc o wprowadzeniu do MCU był Deadpool.

 

Źródła: CBR, ScreenRant, ComicBook.com, Collider