Wg portalu That Hashtag Show, Marvel Studios zamówiło scenariusz filmu “Dark Avengers”. O ile samo powstanie scenariusza nie gwarantuje powstania filmu, to w przypadku Marvela we wszystkich poprzednich przypadkach film doczekał się produkcji.

 

Wg That Hashtag Show, Marvel Studios ukończyło scenariusz do adaptacji komiksowych Dark Avengers. Nie oznacza to, że film musi doczekać się szybkiej ekranizacji – Marvel posiada wiele niewykorzystanych scenariuszy, co pozwala im łatwiej manewrować projektami. Tym bardziej, że wiele z nich prawdopodobnie zostanie przesuniętych po nadchodzącym odzyskaniu praw do X-Men, Fantastycznej Czwórki i Deadpoola.

 

Ostatnie 2 zamówione przez Marvela scenariusze, przy których też podkreślano brak pewności powstania filmu to Czarna Wdowa i Eternals. Obydwa filmy są już w preprodukcji, co daje szanse na pojawienie się Dark Avengers w fazie 4.

 

Dark Avengers są komiksową drużyną, która powstała po wydarzeniu Secret Invasion, w którym głównym wrogiem bohaterów była zmiennokształtna rasa Skrulli. Po tych wydarzeniach publika straciła zaufanie wobec Avengers, więc Norman Osborn, który jednocześnie został nowym dyrektorem T.A.R.C.Z.Y. (którą niedługo później przekształcono w H.A.M.M.E.R.) założył swoją drużynę Avengers, w której wielu złoczyńców podszywało się pod bohaterów.

 

Norman Osborn to najpopularniejszy wróg Spider-Mana, znany głównie jako Zielony Goblin. Norman jest jednakże również mocno związany z historiami Avengers. Cała rodzina Osbornów wlicza się pod filmową licencję Spider-Mana, której w posiadaniu jest studio Sony Pictures. Firma ta chciała umieścić Normana w swoim kolejnym po Venomie filmie Silver & Black, który jednakże został anulowany i rozdzielony na dwie produkcje. Być może Marvel Studios nalegało na użycie Normana w MCU, w wyniku czego Sony zrezygnowało z umieszczenia go w swoim nowym uniwersum.

 

 

W skład Dark Avengers wchodzą:

  • Norman Osborn jako Iron Patriot
  • Venom (Mac Gargan) jako Spider-Man
  • Moonstone jako Kapitan Marvel
  • Bullseye jako Hawkeye
  • Daken jako Wolverine
  • Sentry
  • Ares
  • Noh-Varr

 

Jeżeli film powstanie, to najprawdopodobniej skład drużyny ulegnie jednak zmianie. Być może wykorzystani zostaną inni złoczyńcy, którzy umiejętnościami zbliżeni są do popularnych bohaterów. Nie wiadomo również, czy sam Norman Osborn w ogóle wejdzie w skład drużyny. Jest on jednak na tyle istotny w tej historii i całym komiksowym uniwersum, że nie byłoby to zaskoczeniem, gdyby Marvel chciał zostawić go w swojej serii.

 

Pojawienie się Normana Osborna w MCU zgadzałoby się z wieloma teoriami. Fani liczą na to, że to właśnie on wykupił wieżę Avengers w Spider-Man: Homecoming dla swojej firmy Oscorp. Pewna teoria mówi także o powiązaniu Normana z wieloma antagonistami poprzednich filmów serii, którzy pracują dla nieznanych, postawionych wyżej osób: Sonny Burch w filmie Ant-Man i Osa chciał technologii Pyma dla swojego szefa, Crossbones chciał zdobyć dla kogoś broń biologiczną w Kapitanie Ameryce: Wojnie bohaterów, a przedstawiciel nowej Hydry w pierwszym Ant-Manie chciał odkupić cząsteczki Pyma. Być może są to zwyczajnie niedokończone wątki, jednakże wielu fanów liczy, że jest to stopniowe wprowadzenie nowego, dużego gracza.

 

Źródło: That Hashtag Show