Dave Bautista, wcielający się w filmach Marvela w postać Draxa, powiedział, że nie wystąpi w Strażnikach Galaktyki vol. 3, jeśli Marvel nie użyje scenariusza zwolnionego Jamesa Gunna.

 

Kontrowersja związana ze zwolnieniem Jamesa Gunna wzrasta coraz bardziej. Gunn został zwolniony ze stanowiska reżysera Strażników Galaktyki vol. 3, pomimo jego licznego udziału w Kinowym Uniwersum Marvela: wyreżyserował poprzednie 2 części Strażników Galaktyki, był współtwórcą scenariusza do pierwszej części, a do części drugiej i trzeciej był jedynym twórcą scenariusza.

 

W wyniku internetowej akcji skrajnie prawicowych aktywistów upubliczniono 9-letnie tweety Jamesa Gunna, w których żartował na tematy związane m.in. z pedofilią. Disney zadecydował zwolnić Gunna ze stanowiska reżysera trzeciej części Strażników. Pomimo wielkiego wsparcia dla reżysera, jakim były indywidualne i grupowe wpisy i listy obsady Strażników Galaktyki, Disney nie wypowiedział się ponownie na ten temat.

 

Dave Bautista, filmowy Drax, w wywiadzie wprost zapowiedział, że jeśli Marvel nie użyje scenariusza Strażników Galaktyki vol. 3 napisanego wcześniej przez Gunna, to odejdzie z roli.

 

Nikt nie broni jego tweetów, ale to była nagonka na dobrego człowieka. Rozmawiałem z Chrisem Prattem dzień po wydarzeniu, a on jest trochę religijny, więc chciał trochę czasu na modlitwę i przemyślenia, ale ja pomyślałem “je*ać to”. To są bzdury. James jest jedną z najbardziej uprzejmych i przyzwoitych osób, jakie znam.

 

Bautista zdradził, że James oddał już wcześniej gotowy scenariusz Marvelowi.

 

Na tą chwilę, jeśli [Marvel] nie użyje tego scenariusza, to ja poproszę ich, aby zwolnili mnie z kontraktu, wycięli mnie albo zmienili aktora. Zrobiłbym Jamesowi krzywdę, jeślibym tak nie postąpił.

 

Wcześniej Bautista wypowiedział się na Twitterze, że jeśli James nie powróci na stanowisko reżysera, to zagra w filmie, ale tylko z przymusu, jakim jest wiążący go kontrakt. Skrytykował też działania Disneya działające na rękę “faszystowskich cybernazistów”.

 

 

Zależnie od użycia scenariusza Gunna, obecność Draxa w filmie waha się między przymusowym występem, a jego całkowitym brakiem. Disney nie wypowiedział się na ten temat.

 

Strażnicy Galaktyki vol. 3 planowani są (byli?) na 2020 rok.

 

Źródło: Shortlist.com