Kevin Feige ostatecznie potwierdza – Deadpool 3 będzie w MCU i utrzyma kategorię wiekową R, jaką miały poprzednie 2 części.

Pomimo wielu poprzednich informacji i doniesień dotyczących Deadpoola 3, wielu sądziło, że brak bezpośrednich stwierdzeń nie jest wystarczający, a także wiele planów mogło ulec zmianie od przejęcia Foxa. Niedawno pisaliśmy o tym, że Marvel Studios rozpoczęło prace nad filmem i że otrzyma on kategorię wiekową R – dla dorosłych, tak jak poprzednie 2 części Deadpoola, tworzone i wydawane przez 20th Century Fox. Zastanawiano się jednak, czy na pewno oznacza to, że film będzie w MCU, a nie w swoim własnym uniwersum, bądź nadal w tym z serii X-Men Foxa.

Wątpliwości ostatecznie rozwiał Kevin Feige, szef Marvela. Potwierdził w wywiadzie, że trzecia część przygód Deadpoola będzie należeć do MCU. Powtórzył również wcześniejsze informacje o utrzymaniu kategorii R. Deadpool 3 będzie tym samym pierwszą produkcją w Kinowym Uniwersum Marvela, którego kategoria wiekowa przekroczy standardowe dla serii PG-13. Otwiera to także furtkę dla potencjalnych kolejnych produkcji z wyższą kategorią wiekową – może właśnie taki będzie Blade.

Feige zaznaczył również, że zdjęcia do Deadpoola 3 nie rozpoczną się w tym roku. Pochwalił również talent Ryana Reynoldsa, który powróci do roli bohatera.

Źródło: Collider