Obietnice powoli się spełniają – Deadpool już wkrótce doczeka się filmu produkcji Marvel Studios, co potwierdził odtwórca tej roli z poprzednich filmów stworzonych przez Foxa – Ryan Reynolds.

Wraz z przejęciem aktyw 21st Century Fox przez The Walt Disney Company, Marvel odzyskał prawa do ekranizacji komiksów związanych między innymi z mutantami, a zatem również z Deadpoolem. Szef Disneya, Bob Iger, już dawno zapewniał, że Deadpool dołączy wkrótce do MCU, a także utrzyma charakterystyczną dla niego kategorię wiekową “R”.

Dziś Ryan Reynolds, odtwórca roli Deadpoola w filmach wyprodukowanych przez 20th Century Fox, potwierdził trwanie prac nad kolejnym filmem o przygodach Wade’a Wilsona. Zaznaczył, że tym razem pracują “całą ekpią” z Marvelem.

Szczegóły oczywiście nie są znane – nie wiadomo, w jaki sposób Deadpool przeniesie się z foxowego uniwersum X-Men do MCU. Nie wiadomo, czy będzie to ten sam Deadpool, czy jedynie do roli powróci ten sam aktor, tak jak w przypadku J. Jonaha Jamesona, którego ponownie zagrał J. K. Simmons w filmie Spider-Man: Daleko od domu, nawiązując do klasycznej roli w oryginalnej trylogii Spider-Mana Sama Raimiego.

Pomysłów na wprowadzenie Deadpoola jest z pewnością tyle, ile pomysłodawców. Mówimy w końcu o postaci znanej z łamania czwartej ściany, a więc nie istnieją żadne bariery wszelkich możliwości. Na szczęście jedno jest już pewne – Deadpool nadchodzi prędzej, niż później.

Źródło: Comicbook.com