Już za kilka dni zobaczymy solowy film o Kapitan Marvel. Kevin Feige wytłumaczył, dlaczego zrezygnowano z wprowadzenia Carol Danvers w Czasie Ultrona cztery lata temu.

Internauci dokopali się do starego wywiadu szefa Marvela z Portalem Birth. Movies. Death., promującego sequel Avengers, w którym Kevin Feige mówi o obecności Carol w pierwotnej wersji scenariusza w finalnej scenie. Na jej obecności zależało Jossowi Whedonowi. 4 lata temu niektórzy fani mogli zlekceważyć tę informację, gdyż mogli nie znać Danvers. Dziś znają już ją z licznych zapowiedzi dwóch najbliższych produkcji Marvel Studios i informacja ta stanowi ciekawostkę.

[Kapitan Marvel] była w wersji roboczej scenariusza, ale dla mnie zaszkodziłoby jej ukazanie tej postaci już w pełni ukształtowanej, w kostiumie, jako część Avengers i gdy 99% publiczności zastanawiałoby się “Kto to jest?”. To nie są nasze metody działania. Joss mówił “Obsadzimy ją później!”, a ja mówiłem “Taa Joss, obsadzimy ją później”, a szeptem do członka ekipy, który nie był Jossem “Nie dajemy jej tam!”.

Kevin Feige

Ostatecznie Kevin Feige i Joss Whedon uzgodnili, że zaplanowane dla Carol ujęcia pokażą Scarlet Witch jako część drużyny i będzie to stanowić wstęp do trzeciej części przygód Kapitana Ameryki.

Źródło: CBR