Portal That Hashtag Show donosi, że Marvel Studios szuka kandydata do pierwszoplanowej roli w Eternals, a najlepiej homoseksualnego. Reżyserka widziałaby także Tomasza Kota w roli drugoplanowej.

Portal That Hashtag Show przekazuje informacje od swoich źródeł. Rzekomo Marvel Studios szuka kandydata do pierwszoplanowej roli męskiej w wieku 30-49 lat, który fizycznie prezentuje się jak superbohater. Podczas gdy studio jest otwarte na aktorów wszelkiej orientacji, woleliby jednak, aby rola trafiła do otwarcie homoseksualnego aktora. Najprawdopodobniej więc sama postać będzie gejem i twórcy chcą wybrać aktora, który najlepiej utożsami się z postacią.

Postać ta miałaby posiadać ważną rolę wraz z pozostałymi bohaterami: Ikarisem, Sersi i “Piper”. Być może chodzi o Herkulesa, który według wielu plotek miałby pojawić się w filmie. Herkules występuje w komiksach Marvela i, co prawda, nie jest Eternalem, jednakże wielce prawdopodobne jest ujednolicenie pochodzenia wielu mitologicznych bogów w nadchodzącym filmie o wiecznych superbohaterach. Zgadza się to także z samą mitologią grecką, w której Herakles miał niezliczonych męskich kochanków.

Film miałby być kręcony od 9 września 2019 do stycznia 2020. Studio ma już kandydata do roli Ikarisa, który jednakże nie został jeszcze ogłoszony. Sama reżyserka, Chloe Zhao, rzekomo wyraziła zainteresowanie w stosunku do obsadzenia Camerona Brittona i polskiego aktora – Tomasza Kota w drugoplanowej roli, która wymaga “imponującej fizycznej aparycji”. Studio nie skontaktowało się jednak (jeszcze?) z żadnym z powyższych aktorów.

Tomasz Kot nie pierwszy raz brany jest pod uwagę w hollywoodzkim filmie. Niedawno głośno było o chęci reżysera najnowszego filmu o Jamesie Bondzie w sprawie obsadzenia Kota w roli antagonisty. W wyniku wewnętrznych konfliktów Kota nie obsadzono, a reżyser odszedł od projektu.

Tak duża rola polskiego aktora w filmie Marvel Studios byłaby niewątpliwie sukcesem dla Tomasza Kota. Do tej pory jedynym Polakiem w filmie MCU był Jerzy Skolimowski, który wystąpił tylko w krótkiej scenie w Avengers.

Trzymamy kciuki!

Źródło: That Hashtag Show. Miniatura: Agencja Gazeta