Szef Marvel Studios, Kevin Feige, ogłosił nadchodzący zestaw “The Infinity Saga”, który miałby zawierać wszystkie dotychczasowe filmy MCU oraz nowe sceny usunięte. Podzielił się także pierwszą taką sceną: Nick Fury nawiązujący do mutantów i Spider-Mana w Iron Manie.

Kevin Feige ogłosił zestaw The Infinity Saga podczas rozdania Saturnów, gdzie produkcje MCU dostały aż 10 nagród. Zestaw ten miałby zawierać dotychczasowe produkcje Marvel Studios, a także niepublikowane wcześniej usunięte i alternatywne sceny, które pochodzą z marvelowego “Skarbca”.

Feige pokazał także pierwszą z zapowiedzianych usuniętych scen – jest to alternatywna wersja sceny po napisach z Iron Mana. Nick Fury nie nawiązuje tam jedynie do planów utworzenia Avengers, ale także otwarcie mówi o mutantach i nawiązuje do Spider-Mana.

Powyższa scena odkrywa ciekawe spojrzenie na pierwsze plany dotyczące MCU. Wynika z niej, że być może szef Marvel Studios liczył na to, że uda się stworzyć spójne uniwersum z już istniejącymi ekranizacjami komiksów Marvela – X-Menami Foxa i Spider-Manami Sony. Możliwe jest też jednak, że Feige chciał jedynie puścić oczko fanom nawiązując do innych bohaterów, kiedy nie rozróżniano jeszcze filmowych uniwersów. Iron Man złamał jednak tę zasadę i wystartował z prawdziwym wielofranczyzowym światem.

Nie wiadomo, czy dokładnie wszystkie 23 filmy MCU pojawią się w zestawie. Marvel Studios nie ma praw do dystrybucji filmów Incredible Hulk, Spider-Man: Homecoming i Spider-Man: Far From Home. Filmy te pojawiały się jednak w wybranych kolekcjach.

Premiera zestawu The Infinity Saga ma mieć miejsce pod koniec tego roku.

Źródło: Marvel Studios News