Feige ogłasza zestaw “The Infinity Saga” z nowymi usuniętymi scenami

Szef Marvel Studios, Kevin Feige, ogłosił nadchodzący zestaw “The Infinity Saga”, który miałby zawierać wszystkie dotychczasowe filmy MCU oraz nowe sceny usunięte. Podzielił się także pierwszą taką sceną: Nick Fury nawiązujący do mutantów i Spider-Mana w Iron Manie.

Kevin Feige ogłosił zestaw The Infinity Saga podczas rozdania Saturnów, gdzie produkcje MCU dostały aż 10 nagród. Zestaw ten miałby zawierać dotychczasowe produkcje Marvel Studios, a także niepublikowane wcześniej usunięte i alternatywne sceny, które pochodzą z marvelowego “Skarbca”.

Feige pokazał także pierwszą z zapowiedzianych usuniętych scen – jest to alternatywna wersja sceny po napisach z Iron Mana. Nick Fury nie nawiązuje tam jedynie do planów utworzenia Avengers, ale także otwarcie mówi o mutantach i nawiązuje do Spider-Mana.

Powyższa scena odkrywa ciekawe spojrzenie na pierwsze plany dotyczące MCU. Wynika z niej, że być może szef Marvel Studios liczył na to, że uda się stworzyć spójne uniwersum z już istniejącymi ekranizacjami komiksów Marvela – X-Menami Foxa i Spider-Manami Sony. Możliwe jest też jednak, że Feige chciał jedynie puścić oczko fanom nawiązując do innych bohaterów, kiedy nie rozróżniano jeszcze filmowych uniwersów. Iron Man złamał jednak tę zasadę i wystartował z prawdziwym wielofranczyzowym światem.

Nie wiadomo, czy dokładnie wszystkie 23 filmy MCU pojawią się w zestawie. Marvel Studios nie ma praw do dystrybucji filmów Incredible Hulk, Spider-Man: Homecoming i Spider-Man: Far From Home. Filmy te pojawiały się jednak w wybranych kolekcjach.

Premiera zestawu The Infinity Saga ma mieć miejsce pod koniec tego roku.

Źródło: Marvel Studios News

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *