Portal Deadline właśnie ogłosił, że Marvel Studios wyprodukuje film o Shang-Chi, azjatyckim bohaterze Marvela specjalizującym się w sztukach walki. Scenariusz i reżyseria ma zostać zrealizowana przez azjatyckich twórców.

 

Dave Callaham, twórca o chińsko-amerykańskich korzeniach napisze scenariusz. Marvel Studios rzekomo szuka już azjatyckiego bądź azjatycko-amerykańskiego reżysera. Wizja filmu jest podobna jak przy Czarnej Panterze, gdzie tematyka filmu skupiona była wokół społeczności afrykańskiego pochodzenia i tworzony był przez czarnoskórych twórców.

 

Dave Callaham jest scenarzystą Wonder Woman 1984 Spider-Man: Into the Spider-Verse 2. Historia Shang-Chi zostanie zaktualizowana, aby uniknąć stereotypów azjatyckich mistrzów sztuk walk, które popularne były w filmach z okresów powstania tej postaci. Shang-Chi nie posiada mocy, ale jest niezwykłym wojownikiem.

 

Jest to kolejny film potwierdzony do Fazy 4. MCU. Pozostałymi są Spider-Man: Far From Home, Doktor Strange 2, Czarna Wdowa, Eternals, Czarna Pantera 2 i od dziś również Shang-Chi. Z racji takiej ilości filmów, prawdopodobnie film ten ukaże się najwcześniej w 2021 roku.

 

Źródło: Deadline