Plotki głoszą, że Marvel Studios może mieć plany odnośnie Deathloka. Odtwórca postaci z Agentów T.A.R.C.Z.Y. liczy na powrót do roli w filmach.

Deathlok nie jest nową postacią w MCU – jest znany fanom Marvela z 1., 2. i 5. sezonu Agentów T.A.R.C.Z.Y. W pierwszym sezonie odgrywał istotną rolę, w drugim sezonie pomagał Coulsonowi w protokole T.H.E.T.A., o którym wspomniano między wierszami w Czasie Ultrona, natomiast w 5. sezonie zaliczył jedynie cameo, lecz również nie bez znaczenia. Gdy portal Deadline zaznaczył, że Deathlok może pojawić się w produkcji Marvel Studios, a nie Marvel TV, jego odtwórca postanowił to skomentować.

Wiem, że jest niewielki precedens, aby aktor telewizyjny powtórzył swą rolę w filmie, ale zamierzam walczyć, aby dalej go grać! Włożyłem wszystko, co mogłem w tę postać i nadal jestem z nią emocjonalnie połączony. Naprawdę chcę zagrać tę rolę!!!

J. August Richards odniósł się w swoim tweet’cie do sytuacji dobrze znanej fanom Marvela – podziału korporacji na Marvel Studios i Marvel TV, który utrudnia crossovery produkcji filmowych i telewizyjnych do tego stopnia, że do tej pory nie doczekaliśmy się ani jednego. Czyżby teraz miał nastąpić pierwszy?

Aktor postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Umieścił kilka wpisów na ten temat, opatrując wszystkie hashtagiem #RichardsforDeathlok. Chcielibyśmy zachęcić czytelników naszej strony do tej samej inicjatywy. W filmie o Hanie Solo oraz IX Epizodzie Gwiezdnych Wojen również występują postaci z seriali, co pokazuje, że sytuacja te nie jest niemożliwa – wystarczą tylko dobre chęci. Marvel szanuje swoich fanów, więc być może – nawet jeśli na ten moment to tylko plotka – weźmie ten pomysł pod uwagę. Dzięki Deadpoolowi (również od Marvela) filmy o antybohaterach cieszą się w tej chwili popularnością, więc Kevin Feige na pewno nie pożałowałby tego ruchu.

Jeśli Marvel Studios nie użyje postaci Richardsa, to wcale nie musi się to wiązać z recastingiem – Mike Peterson jest oryginalną postacią stworzoną w Agentach T.A.R.C.Z.Y., a miano Deathloka przypadało w komiksach trzem innym postaciom, zanim powstała nowa interpretacja bohatera grana przez Richardsa.

Źródło: J. August Richards, Deadline