W Encyklopedii Postaci Marvel Studios pojawiły się opisy Carol Danvers i antagonisty – Talosa z filmu Kapitan Marvel.

Na stronie o Carol nie pojawiło się nic, czego jeszcze nie wiedzieliśmy, za to strona o Talosie podała nowe informacje o tym antagoniście i o samych Skrullach.

Takie informacje o Talosie dostajemy po przetłumaczeniu strony:

Talos: Szpieg Skrulli

Talos jest bezwzględnym przywódcą grupy kosmicznej rasy Skrulli, wysłanej w celu szpiegowania na Ziemi. Jest bezlitosny, a lękają się go nawet ci pod jego dowództwem. Skrulle toczyły okrutne bitwy przeciwko kosmicznemu Imperium Kree od wieków, co powoduje konflikt między Talosem a Kapitan Marvel, kiedy spotykają się na Ziemi.

 • Powiązania: Skrulle
 • Główne atuty: zmiennokształtność, inteligencja, strategiczność militarna, bezwzględność.
 • Występy: Kapitan Marvel

O samej rasie Skrulli w odniesieniu do postaci Talosa pojawiają się następujące informacje:

 • Zmiennokształtny: Skrulle są rasą obcych okupantów, znanych z ich zmiennokształtności. Mogą podszyć się za kogokolwiek, co pozwala im na infiltrację populacji planet, które planują podbić.
 • Spiczaste uszy są charakterystyczną cechą Skrulli.
 • Zielona, gadzia skóra jest naturalną formą Skrulli.
 • Tkanina Skrulli jest wodoodporna i kuloodporna.
 • Strój zmienia się wraz z ciałem podczas zmiany kształtu.
 • Nowy cel: Skrulle są strategicznym, militarnie myślącym gatunkiem. Przed pełną inwazją wysyłają drużynę szpiegów, aby zbadali terytorium i donieśli informacje na temat jego mieszkańców.

Opisy sugerują, że Skrulle mogli planować inwazję Ziemi. Możliwe, że ten wątek zobaczymy właśnie w Kapitan Marvel. Jeśli nie, to być może w kolejnych latach zobaczymy filmową adaptację komiksu Secret Invasion, który opowiadał właśnie o inwazji Skrulli na Ziemię.

Takie informacje podano o Carol Danvers:

Kapitan Marvel: bohaterka z kosmiczną mocą

Żołnierz Kree, Kapitan Marvel, pojawia się na planecie Ziemia, nie wiedząc jak się tu dostała. Zostaje znaleziona przez agenta T.A.R.C.Z.Y., Nicka Fury’ego. Zaczyna zastanawiać się, czy jej sny i wizje są prawdziwymi wspomnieniami jej przeszłości. Marvel i Fury łączą siły, mając nadzieję zapobiec inwazji Ziemi przez niebezpiecznych, zmiennokształtnych kosmitów, Skrulli.

Przeszłość pilota: Kapitan Marvel ostatecznie przypomina sobie o jej przeszłości, w której była pilotem United States Air Force o nazwisku Carol Danvers. Danvers była najlepszym pilotem, miała szybki refleks i wyjątkową odwagę.

Starforce: Kapitan Marvel jest członkinią elitarnej jednostki militarnej Kree, Starforce. Fotonowe moce Marvel czynią ją wysoce szanowaną członkinią drużyny, jednakże często zmaga się z kontrolą jej niebezpiecznych i nieprzewidywalnych mocy.

Kapitan Marvel może i boryka się z kryzysem tożsamości, ale pozostaje oddana walce ze złem.

 • Powiązania: US Air Force, Starforce, Imperium Kree, Nick Fury, T.A.R.C.Z.A.
 • Główne atuty: doskonałe umiejętności pilotowania, ulepszona wytrzymałość, siła i refleks, ładunki kosmicznej energii, zdolności lecznicze, lot w przestrzeni kosmicznej.
 • Występy: Kapitan Marvel

Z grafiki dowiadujemy się również, że gwiazda na stroju Kapitan Marvel jest emblematem Starforce, a sam strój chroni przed kosmicznym ciśnieniem. Ciało Carol pozwala jej absorbować energię.

Źródło: Marvel Studios Character Encyclopedia