Kevin Feige potwierdził, że ogłoszone produkcje stanowią całą Fazę 4 (z możliwymi zmianami). Blade jest już filmem Fazy 5.

Na panelu Marvel Studios podczas San Diego Comic-Con szef studia Kevin Feige ogłosił filmy i seriale na lata 2020-2021, które wchodzą w skład Fazy 4 Kinowego Uniwersum Marvela. Z racji tego, że zaprezentowane produkcje będą miały premiery na przestrzeni jedynie dwóch lat, niektórzy myśleli, że to dopiero pierwsza część Fazy 4. Szef Marvel Studios zaprzeczył tym opiniom.

Kevin Feige potwierdził, że zaprezentowane produkcje to kompletna Faza 4. Porównał dzisiejszy panel do ogłoszenia Fazy 3, które odbyło się 5 lat temu. Feige zapewnił jednak, że pomimo ogłoszenia całej Fazy, plany mogą się zmienić bądź przesunąć. Być może ma to związek z brakiem ogłoszenia kolejnego filmu o Spider-Manie. Prawa filmowe ma Sony Pictures i to od nich zależy, czy powstanie trzecia część serii.

Zapytany o Blade’a, który nie widniał na osi czasu Fazy 4, Feige powiedział, że nie wchodzi on już w skład tej fazy. Blade będzie więc jednym z pierwszych filmów Marvel Studios w Fazie 5, która prawdopodobnie rozpocznie się w 2022 r.

Feige potwierdził także, że postać Mahershali w Blade’zie nie jest związana z granym przez niego wcześniej Cottonmouthem w serialu Luke Cage.

Faza 1 trwała na przestrzeni 5 lat i zawierała 6 filmów; Faza 2 – 3 lata, 6 filmów; Faza 3 – 4 lata, 11 filmów. Faza 4 potrwa zaś jedynie na przestrzeni 2 lat, ale zawierać będzie 5 filmów i 5 seriali Marvel Studios.

Źródło: Collider