Marvel wypuszcza kolejne komiksowe preludium do swoich filmów, tym razem do Captain Marvel. W głównych rolach wystąpią Nick Fury i Maria Hill.

 

Często przed premierą filmu Marvel Studios pojawia się komiks, który opowiada różne historie sprzed wydarzeń z danego filmu. Preludium te są kanoniczne, chyba że przyszłe filmy zaprzeczą wydarzeniom opisanym w danym komiksie.

 

Preludium do filmu Captain Marvel skupi się na wydarzeniach powiązanych z filmem Avengers: Wojna bez granic, a dokładniej z ostatnią sceną filmu, w której pojawili się Nick Fury z Marią Hill i wysłali sygnał do Kapitan Marvel. Oficjalny opis komiksu brzmi następująco:

 

Zanim CAROL DANVERS wyleci w pierwszym filmie Marvel Studios w 2019 r., zanurz się w tej zupełnie nowej przygodzie! Wywodząc się z tajemniczych wydarzeń Avengers: Wojny bez granic, NICK FURY i MARIA HILL wyruszają na śmiertelnie groźne misje, które prowadzą bezpośrednio do pojawienia się KAPITAN MARVEL!

 

 

Komiks napisze Will Corona Pilgrim, a rysunkami zajmie się Andrea Di Vito. Premiera komiksu zaplanowana jest na 14. listopada.

 

Źródło: The Hollywood Reporter