Avengers: Koniec gry przegonił zarobkowo Titanica, stając się drugim najlepiej zarabiającym filmem w historii.

Avengers: Koniec gry zdobywa wiele rekordów podczas swoich seansów. Stał się między innymi pierwszym filmem, który osiągnął miliard dolarów przychodów w pierwszy, premierowy weekend. Dziś Endgame osiągnęło kolejny, niezwykle ważny kamień milowy – przegonił Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy oraz Titanica, stając się drugim najlepiej zarabiającym filmem w historii, będąc w kinach jedynie tydzień i 3 dni, a w niektórych krajach niecałe 2 tygodnie.

Na pierwszym miejscu wciąż znajduje się Avatar. Aby Koniec Gry stał się najlepiej zarabiającym filmem, musiałby zarobić jeszcze prawie 600 milionów dolarów.

W pierwszej dziesiątce najlepiej zarabiających filmów w historii Marvel Studios posiada 5 swoich tytułów. 4 z nich to wszystkie części Avengers – kolejno: Avengers: Koniec gry, Avengers: Wojna bez granic, Avengers oraz Avengers: Czas Ultrona. Do pierwszej dziesiątki załapała się również Czarna Pantera.

Być może już niedługo najnowsza odsłona Avengers stanie się najlepiej zarabiającym filmem w historii. Patrząc na dotychczasowe zarobki, film osiągał rekordowe czasy sukcesów finansowych, jednakże w przeciwieństwie do wielu innych filmów premiera w Chinach nie była opóźniona, a zatem Avengers nie otrzymają dodatkowego przyspieszenia już po pewnym czasie wyświetlania na świecie. W maju pojawi się także dodatkowa konkurencja dla filmu, która może przeszkodzić Endgame w przebiciu Avatara.

Autor grafiki: BossLogic