Szef Marvel Studios Kevin Feige potwierdził, że studio ma w planach ogłosić więcej filmów o kobiecych postaciach Marvela w roli głównej.

 

Kevin Feige wypowiedział się dla Entertainment Weekly przy okazji promocji Captain Marvel:

Wraz z [Ant-Manem i Osą], a teraz z Captain Marvel i wieloma innymi filmami, które zostaną ogłoszone w niedalekiej przyszłości, nie mogę doczekać się czasu, kiedy film z kobiecymi postaciami w głównej roli nie będzie niczym nadzwyczajnym, a stanie się normą. I kiedy nie będzie opierać się na “O, spójrzcie, kobieca bohaterka”, tylko na “O, o czym to jest? Kim jest ta postać? Nie mogę się tego doczekać” i myślę, że możemy do tego dojść.

 

Na pytanie, dlaczego tyle czasu zajęło wprowadzenie kobiet na pierwszy plan, Feige odpowiedział:

Myślę, że jest wiele powodów. Jednym z większych była wieloletnia walka z błędnym przekonaniem, że publika nie chce oglądać takich produkcji, ze względu na kilka filmów, które nie udały się 15 lat temu. Moje zdanie zawsze było takie, że te filmy nie spodobały się nie ze względu na obecność kobiety w głównej roli, tylko dlatego, że nie były to szczególnie dobre filmy.

Od zawsze mówiłem, że kibicuję wszystkim filmom z tego gatunku, ponieważ ich sukces nam pomaga. Ponieważ nie każdy zna różnicę pomiędzy tym, które studio robi dany film, albo jaka firma komiksowa stworzyła daną postać. Bardzo cieszy mnie więc sukces filmów z naszego gatunku – nie tylko superbohaterskiego, ale również filmów akcji, science-fiction lub jakichkolwiek innych. Sukces Wonder Woman bardzo mnie ucieszył, ponieważ tak jak wcześniej mówiłem prasie, dużo bardziej wolę pytania “O Boże, co myślisz o tym udanym filmie z bohaterką w roli głównej sprzed kilku lat?”. Zamiast tego dostawałem pytania typu “Czy obawiasz się, że ludzie nie chcieliby zobaczyć kobiecej bohaterki?”.

 

Spoza wypowiedzi Feige’ego, od lat wiemy, że blokadą dla Marvel Studios przez wiele lat był Isaac Perlmutter, szef Marvel Entertainment. Ograniczał on role kobiet w filmach oraz znany jest z rasistowskich wypowiedzi. Stanowił on również problem w wielu filmach Marvela, nie dając wolności twórczej nie tylko scenarzystom i reżyserom, ale także samemu Feige’emu. w 2015 Disney na prośbę Kevina Feige’a uwolnił Marvel Studios spod kontroli Marvel Entertainment i Perlmuttera.

 

Źródło: Entertainment Weekly