Od czasu premiery Avengers w 2012 fani zastanawiali się, czy Berło Lokiego, zawierające Kamień Umysłu, nie kontrolowało samego Boga Psot. Marvel potwierdził, że Berło miało na niego wpływ.

 

Zachowanie Lokiego w Avengers mogło wydawać się inne, niż w pozostałych filmach z jego udziałem. Bóg Psot mocniej kierował się nienawiścią i chęcią władzy. Samo rozpoczęcie filmu było źródłem wielu teorii, w których fani zwracali uwagę na oczy bądź samo zmęczenie Lokiego. Teraz, o ile szczegóły te wciąż nie są potwierdzone, Marvel w biografii Lokiego wspomniał o kontroli Berła.

 

Przybywając do Sanktuarium przez tunel czasoprzestrzenny, otwarty przez Bifrost, Loki spotkał Innego, władcę starożytnej kosmicznej rasy Chitauri, oraz Thanosa. Oferując Bogu Psot panowanie nad ulubionym królestwem jego brata – Ziemią, Thanos zażądał w zamian Tesseraktu. Obdarzony Berłem, które działało jako urządzenie kontrolujące umysły, Loki mógł wpływać na innych. Bez jego wiedzy, Berło miało wpływ również na niego, podsycając jego nienawiść do brata, Thora i mieszkańców Ziemi.

 

Do podobnego wniosku doprowadziło fanów wiele innych momentów w Avengers. Berło miało wyraźny wpływ na osoby przebywające w jego pobliżu, co zauważalne było w scenie, w której Bruce Banner nieświadomie je podnosi. Ruch kamery również wskazuje na to, że to właśnie Berło i Kamień Umysłu w nim zawarty wpłynął na kłótnie wśród Avengers w scenie na Helicarrierze. Mogliśmy również zauważyć reakcję Lokiego, kiedy pozbawiony berła, zauważa zniszczenie w mieście, mówiąc, że “jest już za późno”.

 

Źródło: Marvel