Marvel i Ryan Reynolds wybrali scenarzystów Deadpoola 3. Ma to być pierwszy film Marvel Studios z kategorią wiekową R.

Już w okolicach przejęcia 20th Century Fox szef Disneya, Bob Iger, zapewniał o włączeniu Deadpoola do Marvel Cinematic Universe i utrzymania kategorii wiekowej R – od 18 lat. Pomimo tego pojawiały się wątpliwości ze strony fanów, czy szef Marvel Studios, Kevin Feige, zechce spełnić obietnice Igera i wprowadzić postać dla dorosłych do serii, w której każdy film otrzymywał kategorię PG-13.

Ryan Reynolds, odtwórca postaci Deadpoola w filmach Foxa, osobiście prowadził przesłuchania z potencjalnymi scenarzystami. Ostatecznie Reynolds i Marvel zdecydowali się zatrudnić siostry Molyneux, znane ze swojej pracy nad serialami The Great North i Bob’s Burgers.

Nie wiadomo, w jaki sposób zostanie wyjaśnione “przeniesienie” Deadpoola z uniwersum X-Men Foxa do Kinowego Uniwersum Marvela. Ciekawy jest fakt, że roboczo studio nadal posługuje się tytułem Deadpool 3 – być może film będzie bardziej powiązany z oryginalnymi filmami Foxa, niż mogło się początkowo wydawać.

Nadanie kategorii wiekowej R otwiera również furtkę na więcej produkcji dla dorosłych wśród filmów i seriali MCU. Być może właśnie taki los czeka Blade’a, który otrzyma swój film w piątej fazie, jako że Blade również znany jest ze swej brutalności w swojej oryginalnej trylogii filmowej i samych komiksach.

Nie wiadomo, na kiedy studio planuje premierę Deadpoola 3. Zarówno w 2021, jak i w 2022 roku Marvel planuje obecnie wydać po 4 filmy. Jeżeli więc nie zamierzają przyspieszyć do wydania aż 5 filmów, to sequel Deadpoola ujrzymy najwcześniej w 2023 roku.

Źródło: Deadline