Do tej pory powiązania między filmami a serialami MCU występowały tylko w jedną stronę. Avengers: Koniec gry jest pierwszym filmem Marvel Studios, w którym wystąpiła postać debiutująca wcześniej w serialu – Edwin Jarvis.

Gdy Steve Rogers i Tony Stark cofają się do lat 70., spotykają Edwina Jarvisa. Jest to jeden z głównych bohaterów serialu Agentka Carter z 2015 r. Wystąpił też w komiksie prowadzącym do Iron Mana 2. To na jego cześć Tony Stark nazwał swojego elektronicznego lokaja J.A.R.V.I.S. Występ Edwina to coś wyjątkowego, gdyż to pierwszy przypadek występu w filmie bohatera, który zadebiutował w serialu. Już wcześniej mieliśmy do czynienia z crossoverami filmów i seriali – dotyczy to takich postaci jak: Phil Coulson, Nick Fury, Miaria Hill, Peggy Carter, Howard Stark, Tina Minoru oraz kilku agentów T.A.R.C.Z.Y. Postaci te przebyły jednak odwrotną drogę – najpierw pojawiły się w filmach, a dopiero potem w serialach.

Powyższy crossover to jeden z wielu przykładów mrugnięcia okiem do fanów w czwartej części Avengers. Koniec gry jest bogaty w easter eggi, nawiązując do poprzednich produkcji Marvel Studios, a także właśnie Marvel TV.