Sony tworzy nowy film na podstawie komiksów Marvela w reżyserii Olivii Wilde. Jest nim prawdopodobnie Spider-Woman. Co ciekawe, Wilde sugeruje udział Kevina Feige’ego w projekcie – czy film będzie zatem częścią MCU?

Sony Pictures posiada prawa filmowe do Spider-Mana i postaci z nim związanych. W 2015 roku zawarli umowę z Marvelem, dzięki której Spider-Man pojawia się w filmach Marvel Studios – a dokładniej Marvel produkuje film, a Sony zapewnia budżet i zbiera większość przychodów. Jednocześnie Sony, korzystając z puli powiązanych z Pająkiem bohaterów, tworzy swoje własne uniwersum, Sony’s Universe of Marvel Characters, którego częścią jest Venom i nadchodzący Morbius. Filmy te nie są częścią Marvel Cinematic Universe, jednakże zapowiedziano już, że grany przez Toma Hollanda Spider-Man będzie “przeskakiwał” pomiędzy MCU a SUMC, a ostatecznie może zupełnie opuścić MCU.

Jednym z wielu zapowiedzianych przez Sony projektów będących częścią ich uniwersum jest film w reżyserii Olivii Wilde. Wiadomo, że film skupi się na superbohaterce, do której Sony ma prawa i jest to prawdopodobnie Spider-Woman. Ciekawe jest to, że źródła sugerują właśnie tę postać – Spider-Woman (Jessica Drew) jest powiązana ze Spider-Manem jedynie nazwą, a sama w sobie odgrywa ważną rolę w wątkach istniejących już w Kinowym Uniwersum Marvela – jest powiązana z Avengers, T.A.R.C.Z.Ą. i Hydrą. Według dawnych doniesień, Marvel Studios mogłoby użyć Jessiki Drew, ale nie nazywać jej Spider-Woman. W podobny sposób mogli używać Scarlet Witch i Quicksilvera, nie nazywając ich mutantami, do których wówczas prawa miał Fox. Sony za to mogłoby w pełni korzystać ze Spider-Woman.

W ostatnim wywiadzie Olivia Wilde wyraziła swoją ekscytację projektem i zaznaczyła, że ogranicza się w słowach, aby “uniknąć pocisków Kevina Feige’ego“, żartując ze słynnego już podejścia do ukrywania szczegółów produkcji i wszelkich spoilerów przez Marvel Studios. Jest to niezwykle ciekawe, ponieważ… Kevin Feige jest szefem Marvel Studios i producentem wszystkich filmów MCU i nie jest jakkolwiek związany z produkcjami Sony.

Słowa Wilde mogą sugerować potencjalną współpracę Marvel Studios i Sony, tworząc wspólnie film o Spider-Woman. Być może Sony chciałoby wykorzystać elementy historii Jessiki nawiązujące do wydarzeń z MCU, albo to właśnie Marvel Studios chciałoby użyć tej postaci w przyszłości w swoim uniwersum, nazywając ją Spider-Woman. Możliwe, że Jessica Drew byłaby kolejną po Peterze Parkerze postacią, która “przeskakiwałaby” pomiędzy uniwersami Marvela i Sony.

Cokolwiek dzieje się pomiędzy studiami, ciężko uznać, że Wilde nie rozmawiała z Kevinem Feigem na temat filmu. Na ten moment nie wiadomo jednak nic ze strony ani Marvela, ani Sony.

Źródło: Entertainment Weekly