Światowa premiera Czarnej Wdowy została przeniesiona na nieokreśloną datę. Powodem jest tymczasowe zamknięcie wielu kin ze względu na zagrożenie koronawirusem.

Czarna Wdowa miała mieć swoją premierę już 1 maja. Wcześniej Disney odroczył już premiery wielu innych filmów, w tym Mulan czy New Mutants. Jednak z rosnącym zagrożeniem związanym z pandemią koronawirusa, wiele krajów i stanów USA nakazało zamknąć kina, co zmusiło studio do odroczenia premiery na nieokreślony termin.

Disney nie zadeklarował, na kiedy planuje przenieść film, jednakże inne studia wybrały dość odległe daty – Nie czas umierać przeniesiono z kwietnia na listopad, a Szybkich i Wściekłych 9 na kwiecień przyszłego roku. Pozostałe tegoroczne produkcje Marvela są zaplanowane dopiero na drugą połowę 2020 roku. Najbliższe z nich to serial The Falcon and the Winter Soldier w sierpniu i film Eternals w listopadzie. Jeśli będzie to możliwe, to prawdopodobnie Marvel będzie starał się wypuścić Czarną Wdowę przed nadchodzącymi produkcjami, jako że słyną one ze wzajemnych powiązań. W przeciwnym razie konieczne byłoby też przeniesienie następnych z kolei produkcji MCU.

Źródło: Variety