Według portalu Pursue News, produkcja Strażników Galaktyki vol. 3 została ustalona na 2021 rok, co oznaczałoby możliwą premierę w 2022 roku – 2 lata później, niż planowano przed zwolnieniem Jamesa Gunna.

 

Według raportów Production Weekly, produkcja Strażników Galaktyki vol. 3 jest planowana na luty 2021 r. Wciąż nie wybrano reżysera, ale James Gunn jest nadal wpisany jako scenarzysta. Zgadza się to z wcześniejszymi doniesieniami Variety i zapewnieniami brata Jamesa, Seana Gunna. Oczywiście plany mogą się zmienić, a sam przedłużony czas startu produkcji może być związany ze zmianami w scenariuszu.

 

Ustalenie daty produkcji na tak odległy termin jest prawdopodobnie głównie związane z poszukiwaniem nowego reżysera. Bradley Cooper (głos Rocketa) i reżyser filmu Ghost Busters wypowiadali się, że nigdy nie przejęliby projektu od innego twórcy i nie zajęliby się reżyserią czyjegoś scenariusza. Takie podejście może być przyczyną długich poszukiwań właściwej osoby przez Marvel Studios, ze względu na chęć utrzymania scenariusza Jamesa. Niedawno mówiło się o rozmowach, jakie prowadził Taika Waititi (reżyser filmu Thor: Ragnarok) z Marvelem. Nie wiadomo jaki projekt był celem spotkania, jednakże fani liczą na przejęcie przez niego reżyserii Strażników 3.

 

Tytułem roboczym trzeciej części Strażników jest Hot Christmas.

 

Jeżeli Marvel Studios utrzyma produkcję trzech filmów rocznie, 2022 rok może okazać się najwcześniejszym wolnym terminem. W 2020 roku prawdopodobnie ujrzymy Czarną Wdowę, Eternals i Doktora Strange’a 2, patrząc na postępowania produkcyjne tych filmów. W 2021 r. miną trzy lata od premiery Czarnej Pantery i Ant-Mana i Osy, więc prawdopodobnie wtedy powstaną sequele tych filmów. Niedawno reżyser Czarnej Pantery potwierdził swój powrót do drugiej części serii. 2021 rok daje także nadzieje na trzeci film o Spider-Manie – premiera Far From Home odbędzie się w 2019 r., ledwie 2 lata po Homecoming, więc jeśli Sony przedłuży umowę z Marvelem, to właśnie wtedy możemy spodziewać się trzeciej części przygód Człowieka-Pająka. 

 

Źródło: Pursue News