Joe Russo, jeden z reżyserów Avengers: Endgame, skrytykował Sony w związku z nieodnowieniem współpracy z Marvelem, przez co Spider-Man opuścił MCU – “Tragiczną pomyłką ze strony Sony jest myśl, że uda im się odtworzyć zamiłowanie Kevina do tworzenia niesamowitych historii i jego niezwykły sukces, który towarzyszył mu przez lata”.

Bracia Joe i Anthony Russo wyreżyserowali 4 filmy w MCU – Kapitan Ameryka: Zimowy Żołnierz, Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów, Avengers: Wojna bez granic i Avengers: Koniec gry. W ostatnim wywiadzie zostali zapytani o zdanie w sprawie sporu o Spider-Mana między Disneyem a Sony, w wyniku którego nie przedłużono poprzedniej umowy, a sam Spider-Man nie pojawi się w przyszłych produkcjach MCU. Sony planuje tworzyć kolejne filmy z serii poza MCU, bez pomocy Marvel Studios i przede wszystkim bez Kevina Feige’ego. Pomimo dystrybucji Sony, to właśnie Marvel Studios na czele z Kevinem stworzyli filmy Spider-Man: Homecoming i Spider-Man: Daleko od domu.

Anthony Russo nie podzielił się swoją opinią w stosunku do samego sporu. Za to Joe otwarcie wyraził dezaprobatę co do działań Sony Pictures.

Przez cały czas był to cienki, kruchy związek. Ale patrząc za siebie i starając się spoglądać jak najobiektywniej, myślę, że tragiczną pomyłką ze strony Sony jest myśl, że uda im się odtworzyć zamiłowanie Kevina do tworzenia niesamowitych historii i jego niezwykły sukces, który towarzyszył mu przez lata. Myślę, że to wielka pomyłka.

Joe Russo

Sony planuje tworzyć kolejne części Spider-Mana z Tomem Hollandem w roli głównej i z Jonem Wattsem na stanowisku reżysera. Filmy będą się dziać już jednak poza Kinowym Uniwersum Marvela, a sam Spider-Man nie pojawi się w żadnym przyszłym filmie Marvel Studios.

Źródło: Toronto Sun