Po opuszczeniu przez Scotta Derricksona stanowiska reżysera Doktora Strange’a 2, rozmowy z Marvelem prowadzi Sam Raimi, znany ze swojej trylogii o Spider-Manie.

Scott Derrickson, reżyser Doktora Strange’a, miał także objąć to samo stanowisko w sequelu – Doctor Strange in the Multiverse of Madness. Niedawno jednak porzucił projekt, czego powodem były “kreatywne różnice” między nim a Marvelem. Pozostanie jednak producentem wykonawczym.

Derrickson aktywnie uczestniczył w pre-produkcji filmu, zapowiadając, że Doktor Strange 2 będzie pierwszym “strasznym” filmem MCU. Przed rozpoczęciem prac nad sequelem wypowiadał się również, że chciałby, aby antagonistą filmu został Nightmare. Nieznane są przyczyny opuszczenia projektu – można spekulować, że Marvel nie był skłonny do jego horrorowej wizji filmu, albo Derrickson nie zamierzał wprowadzać zmian po zapowiedziach Marvela, że In the Multiverse of Madness będzie nawiązywał do seriali WandaVision i Loki, będąc jednocześnie ważnym filmem dla całego uniwersum, a nie indywidualną przygodą Strange’a.

Portal Variety potwierdza, że rozmowy z Marvelem dotyczące zastąpienia Derricksona prowadzi Sam Raimi. Reżyser znany jest przede wszystkim ze swojej trylogii Spider-Mana i wielu horrorów, w tym serii Evil Dead. Być może Marvel zamierza zachować elementy wizji Derricksona, zważając na celowanie w reżysera znanego jednocześnie z filmów superbohaterskich i horrorów.

Produkcja Doktora Strange’a 2 rozpoczyna się w maju 2020, a premiera zaplanowana jest na 7 maja 2021.

Źródło: Variety