Osoby, które rzekomo widziały scenariusz Strażników Galaktyki vol. 3 Jamesa Gunna mówią, że zmusza on do łez. Na temat scenariusza i roli Nebuli w Avengers: Endgame wypowiedziała się także Karen Gillan.

 

Jakiś czas temu fanami wstrząsnęła wiadomość o zwolnieniu Jamesa Gunna z posady reżysera ostatniej części trylogii, którą stworzył. Kolejną złą wiadomością była decyzja o zawieszeniu prac nad filmem. Fanów mógł pocieszyć jedynie potwierdzenie, że scenariusz nie ulegnie znaczącym zmianom. Od pewnego czasu o Strażnikach Galaktyki 3 znów zrobiło się głośno w mediach. Możliwe, że wkrótce poznamy nowego reżysera – jak na razie możliwym kandydatem jest Travis Knight.

 

Peter Sciretta z portalu Slash Films wypowiedział się, że mógł usłyszeć od dwóch osób, że scenariusz Jamesa Gunna do trzeciej odsłony przygód o Strażnikach jest na tyle wzruszający, że powoduje płacz.

 

W ostatnio udzielonym wywiadzie Karen Gillan, odtwórczyni roli Nebuli, wypowiedziała się, że pomimo zmiany reżysera, wciąż z ekscytacją pragną kontynuować historię Strażników Galaktyki. Zdradziła, że scenariusz już istnieje i być może rzuciła na niego okiem. Odniosła się też do przyszłorocznej czwartej części Avengers: Endgame – stwierdziła, że odgrywana przez nią Nebula będzie musiała przezwyciężyć poważne problemy związane ze swoją relacją z ojcem.

 

Słowa te nie są oczywiście niczym szczególnym- niczego nowego się z nich nie dowiadujemy. Najprawdopodobniej mają one jednak inny cel – ponowne zwrócenie uwagi publiki na zbliżający się finał trylogii o Strażnikach Galaktyki. Aktorce nie wolno zdradzać żadnych szczegółów, natomiast szum medialny sam w sobie powinien ucieszyć fanów Marvela, ponieważ może wskazywać na rychłe ogłoszenie daty premiery filmu oraz nowego reżysera. Najprawdopodobniej James Gunn nie wróci do produkcji, ponieważ pracuje w tej chwili nad Legionem Samobójców 2 od konkurencyjnego DC Comics. Data premiery Strażników Galaktyki 3 jest szacowana na 2021 rok, lecz brak konkretów z oficjalnych źródeł. Czyżby Karen Gillan powoli przygotowywała nas na ich poznanie? Pozostaje cierpliwie czekać.

 

Źródło: We Got This Covered