C. Robert Cargill, współautor scenariusza pierwszej części Doktora Strange’a, napisze również nadchodzącą drugą część filmu.

Pierwszą część filmu o Dr Strange’u wyreżyserował Scott Derrickson. W pisaniu scenariusza pomógł mu C. Robert Cargill. Produkcja odniosła sukces, więc ogłoszenie sequela stanowiło czystą formalność. Jakiś czas temu media podały, że Scott Derrickson został ogłoszony jako jej reżyser, jednak najprawdopodobniej nie zostanie jej scenarzystą. W piątek serwis That Hashtag Show podał, że za stworzenie scenariusza będzie odpowiedzialny tylko C. Robert Cargill.

Informacja ta nie stanowi żadnego zaskoczenia – sequel stworzy sprawdzona już ekipa z pierwszej części. Lecz nie są to jedyne rewelacje – zważając na zeszłoroczny wywiad z C. Robertem Cargillem można się spodziewać, że spełnią się jego życzenia dotyczące fabuły drugiej części Doktora Strange’a.


Nightmare będzie czarnym charakterem. Ja i Scott nie przygotowaliśmy jeszcze niczego konkretnego, ale mogę powiedzieć, że jakkolwiek Nightmare będzie w to zamieszany, to Baron Mordo, postrzegający się za obrońcę prawa naturalnego, będzie miał z tym coś wspólnego


C. Robert Cargill

Przypominamy, że film zadebiutuje w kinach najprawdopodobniej w 2021 roku.

Źródło: That Hashtag Show