Sony jest otwarte na pojawienie się postaci z ich nowego uniwersum w MCU. Sam “Venom” ma porzucić kategorię wiekową R dla możliwości przyszłego pojawienia się Spider-Mana. Zależnie od sukcesu “Venoma”, może oznaczać to koniec Spider-Mana w MCU.

 

Filmowe prawa do Spider-Mana i postaci z nim związanych należą do Sony Pictures. W wyniku umowy z Marvel Studios, Sony pozwoliło na występ Spider-Mana w trzech filmach MCU (Wojna bohaterów, Wojna bez granic i Avengers 4) i, zależnie od źródeł, w 2-3 solowych filmach. Solowe filmy Spider-Mana w MCU są produkowane przez Marvel Studios, a zarobek idzie do Sony.

 

Sony jednak uznało, że jeden film z marki Spider-Mana co 2 lata to zbyt mało. Zaczynając Venomem, Sony tworzy swoje własne uniwersum i planuje kolejne filmy, takie jak Morbius, Kraven the Hunter, Silk, Jackpot i Nightwatch. Porzucono projekt filmu Silver & Black, w którym pojawić się miały Silver Sable i Black Cat. Zamiast tego dostaną one swoje solowe filmy.

 

Marvel Studios nie uczestniczy w filmach uniwersum Sony. MCU jest serią, w której wszystkie filmy produkowane są przez Marvel Studios z producentem Kevinem Feigem na czele. Sam Feige potwierdzał wcześniej, że filmy Uniwersum Sony nie należą do MCU – zresztą, to jak uznanie czyjegoś fanfiction za oficjalne. Sony jednakże liczy na to, że postacie przez nich wprowadzone pojawią się w MCU, a Spider-Man w ich filmach. Źródła donoszą o obniżeniu kategorii wiekowej Venoma właśnie w tym celu.

 

Marvel Studios bez wątpienia nie zgodzi się na ten ruch. Zależnie od sukcesu Venoma, Sony zadecyduje, co zrobić z marką Spider-Mana. Można więc domyślić się, że jeśli Venom zarobi zadowalającą sumę, to Sony nie przedłuży umowy z Marvelem i po drugiej bądź trzeciej części Pajączka w MCU, wróci on ponownie do filmów Sony. MCU straci wtedy Spider-Mana i wszystkie postacie z nim powiązane.

 

Fani coraz częściej namawiają do bojkotu Venoma. W przeciwnym razie świętowanie powrotu X-Men i Fantastycznej Czwórki do domu i możliwość spotkania się wszystkich postaci Marvela w jednej serii zostaną przerwane przez zabranie Spider-Mana przez Sony.

 

Źródło: Variety