Do tej pory najbardziej kasowym filmem Sony była 23. część przygód Jamesa Bonda – Skyfall, która zarobiła 1 mld 108 mln. Portal Box Office Mojo szacuje, że sequel Spider-Mana zarobił 1 mld 109 mln.

Seria o Jamesie Bondzie to sztandarowa franczyza Sony, którą znają widzowie z całego świata. W ostatnim czasie większe tryumfy święci jednak MCU, co pomogło Pajączkowi na pobicie rekordu. Nie bez znaczenia jest fakt związku Daleko od domu z Avengers: Końcem gry – najbardziej kasowym filmem na świecie.

Współpraca Marvela i Sony zaowocowała serią o Spider-Manie, która cieszy się wśród fanów większą popularnością niż dwie poprzednie (Sama Raimiego i Marca Webba) realizowane tylko przez Sony. Fani mają nadzieję na kontynuację tej serii. Trzecia część filmu o Peterze Parkerze nie znalazła się w 4 Fazie zaplanowanej przez Kevina Feigego, jednak sukces finansowy drugiej części zwiększa szansę na przedłużenie umowy między Marvelem, a Sony. Obie strony są do tego chętne. Z rozkładu 4 Fazy wynika, że film ten możemy zobaczyć najwcześniej w 2022 roku. Jeśli Sony będzie upierać się na dwuletni odstęp, to w 2021 r. powstaną aż 4 filmy w MCU.

Gdy Avengers: Endgame było blisko do zostania najbardziej kasowym filmem na świecie, do kin wypuszczono wersję rozszerzoną. Spider-Man 2 już pobił rekord, jednak w Internecie krążą plotki, że z tej okazji również zobaczymy ponownie wydanie, w którym twórcy dodadzą kilka scen, które widzieliśmy w trailerze, a w filmie ostatecznie ich zabrakło. Rzekomo byłyby to: przygotowania Petera do wyjazdu, sprzedaż zabawek z Gwiezdnych Wojen i walkę z mafią. Tak jak w przypadku Endgame, nie wniosłyby one wiele do filmu, jednak stanowiłyby miły dodatek dla fanów. W amerykańskich kinach wersja rozszerzona miałaby być emitowana w długi weekend od 30 sierpnia do 5 września. Nie wiadomo jeszcze czy zobaczymy ją w polskich kinach. Wersję rozszerzoną Endgame mogliśmy jednak oglądać w Multikinie i Cinema City, co napawa nadzieją na powtórkę z rozrywki, jeśli plotka okaże się prawdziwa.

Źródło: Box Office Mojo