W ciągu ostatnich lat pojawiało się wiele różnych informacji na temat dalszych losów Spider-Mana Toma Hollanda. Długo nie było wiadomo, czy po “Bez drogi do domu” zostanie w MCU, czy przeniesie się do uniwersum Sony. Teraz jednak możemy być już pewni – Sony potwierdziło produkcję Spider-Mana 4, 5 i 6 w MCU!

Obecność Spider-Mana w MCU od samego początku była wielkim informacyjnym rollercoasterem. Reboot Spider-Mana w MCU powstał bardzo gwałtownie – nowy Peter Parker pojawił się w Kinowym Uniwersum Marvela zaledwie 2 lata po ostatnim filmie ze Spider-Manem granym przez Andrew Garfielda. Wtedy wiedzieliśmy jedynie, że umowa pomiędzy Marvelem i Sony dotyczyła pięciu filmów – w tym dwóch solowych (Homecoming, Daleko od domu) i trzech drużynowych (Wojna bohaterów, Wojna bez granic, Koniec gry).

W tym samym czasie, Sony stworzyło nowe spider-manowe uniwersum, rozpoczynając je Venomem. Wszystko wskazywało na to, że po wypełnieniu umowy z Marvelem, Sony zechce przenieść granego przez Toma Hollanda bohatera do swojego uniwersum. W międzyczasie powstawały też konflikty dotyczące zarobków z filmów – Marvel produkował solowe filmy o Spider-Manie, a zarobki prawie w 100% trafiały do Sony. Udało im się jednak podpisać umowę jeszcze na 2 filmy – nadchodzący Spider-Man: Bez drogi do domu, gdzie już dużo większy procent zarobków trafi do Marvela oraz jeden film drużynowy, w którym pojawi się Spider-Man. Po tych filmach umowa miała się zakończyć, a Spider-Man pożegnać z MCU.

Amy Pascal, była szefowa Sony Pictures, potwierdziła w wywiadzie, że po skończeniu obecnej trylogii Spider-Mana w MCU… powstanie kolejna trylogia! Grany przez Toma Hollanda Człowiek-Pająk nie zniknie więc z Kinowego Uniwersum Marvela po nadchodzących 2 produkcjach, choć niewykluczone, że będzie przemieszczał się pomiędzy tym uniwersum, a uniwersum Sony. Zyskują więc na tym obie firmy, ale przede wszystkim jest to dobra wiadomość dla fanów – przez jeszcze wiele lat Spider-Man będzie mógł spotykać pozostałych Avengers.