Jude Law, Samuel L. Jackson i producenci Kapitan Marvel wypowiedzieli się na temat szczegółów filmu.

Jonathan Schwarz – producent wykonawczy filmu – zapytany o zarys fabuły, zdradził jej najważniejsze elementy:

Film zaczyna się od postaci Kapitan Marvel już w kosmosie, mającej już supermoce i walczącej po stronie Kree w wojnie ze Skrullami. Nie pamięta swojej ludzkiej przeszłości i została wprowadzona do armii Kree. W rzeczywistości uwielbia być Kree. Na początku filmu Kapitan Marvel i Starforce zostają wysłani na misję na obcą planetę, by walczyć ze Skrullami, a w trakcie tej misji postać Brie Larson zostaje schwytana przez Skrulli.


Jonathan Schwarz

Producent zdradza także ile czasu drużyna Starforce spędzi na Ziemi, a ile w Kosmosie. Po rozczarowaniu związanym ze zbyt krótkim ukazaniem Kosmosu w dwóch pierwszych filmach o Thorze, Marvel Studios zdecydowało się ukazywać częściej pozaziemskie zakątki MCU m.in. w trzecim filmie o Thorze, Strażnikach Galaktyki i Avengers: Infinity War. Dlatego też fanów interesuje ta kwestia również w nadchodzącym filmie. Odpowiedź Schwarza może satysfakcjonować widzów.

To mniej więcej 50/50. Film rozpoczyna się w kosmosie, stosunkowo szybko trafia na Ziemię, a następnie wraca do przestrzeni kosmicznej, aby odbyć trzeci akt. Mniej więcej: kosmos-Ziemia-kosmos. Istnieje wątek na Ziemi, który kończy się wiązaniem z wieloma naszymi bardziej kosmicznymi wydarzeniami.


Jonathan Schwarz

W niedawnym wywiadzie Samuel L. Jackson ujawnił, że Carol Danvers potrafi podróżować w czasie. Fakt może być związany z ponad dwudziestoletnim przeskokiem pomiędzy solowym filmie o Kapitan Marvel, a Avengers: Endgame.

Teraz wiemy, że potrzebujemy kogoś tak potężnego, jak Thanos i w pewnym momencie dowiemy się, jak potężna jest ona [Carol Danvers, czyli Kapitan Marvel – przyp. red.] i wszystko, do których jest zdolna. Jest jedną z niewielu osób w świecie Marvela, które mogą podróżować w czasie.

Samuel l. Jackson

Ujawniono także opis jednej ze scen, w której widzimy Tesseract – artefakt skrywający pierwszy Kamień Nieskończoności, z którym zetknęli się widzowie MCU w filmach Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie i Avengers.

Podczas gdy para [Fury i Carol- przyp. red] przygotowuje się do walki z obcym statkiem kosmicznym należącym do doktora z przeszłości Danvers, Carol instruuje go [Fury’ego- przyp. red.], aby wziął Tesseract i włożył do pojemnika na drugie śniadanie, podczas gdy ona spróbuje kupić im trochę czasu.


Tesseract w Avengers: Wojnie bez granic

Jude Law z kolei poinformował, że zobaczymy w filmie “Najwyższą Inteligencję” Kree, którą kosmiczna rasa uznaje za swoje bóstwo. Tym samym panteon Marvela rośnie – znamy już Asgardczyków oraz Ego- ojca Petera Quilla. Teraz czas na mitologię Kree.

Istnieje pewien boski element zwany Najwyższą Inteligencją. Każdy członek Starforce, a właściwie każdy z wojowników Kree, ma szczególny związek z Najwyższą Inteligencją, a moja postać ma bardzo szczególny związek z Najwyższą Inteligencją, która ujawnia się i jest dość złożona. Moja postać nie jest kimś w rodzaju fanatyka religijnego, ale ma swego rodzaju boskie poczucie celu ze względu na jej związek z tą większą istotą.

Jude Law
Najwyższa Inteligencja Kree

Źródła: Collider, Mashable