W najnowszym zwiastunie Kapitan Marvel pojawiają się elementy znane z Agentów T.A.R.C.Z.Y. Chodzi o krew Kree i związane z nią motywy odrodzenia, mocy i utraty pamięci. Czy to może oznaczać, że Kapitan Marvel jest Inhumanem?

 

Na początek przypomnijmy sobie zwiastun:

 

W 34. sekundzie pojawia się częściowe wyjaśnienie genezy Kapitan Marvel. Carol Danvers została znaleziona prawie martwa, bez pamięci. Kree ją “odrodzili”, nadali mocy i uczynili silniejszą i lepszą.

 

Prawie identyczny motyw wystąpił w pierwszym sezonie Agentów T.A.R.C.Z.Y. – Agent Phil Coulson zginął, po czym został przywrócony do życia przy pomocy projektu T.A.H.I.T.I. Rezurekcja Coulsona odbyła się przy użyciu krwi Kree – rasy kosmitów, wśród której żyje Kapitan Marvel i która stworzyła rasę Inhumans. Po odrodzeniu Coulsona (jak i również wcześniejszych testowych obiektów) wystąpiły komplikacje, przez co konieczne było wymazanie części jego pamięci, które zastąpiono radosnymi wspomnieniami wakacji.

 

Ciało Kree, którego krwi użyto do rezurekcji Coulsona.

 

W trzecim sezonie Agentów poznajemy genezę rasy Inhumans. Powstali oni jako eksperymenty rasy Kree. Mieli służyć im jako niewolnicza rasa wojowników. Eksperymenty opierały się na modyfikacji ludzkich genów za pomocą krwi Kree. Wtedy obiekty te i ich potomkowie otrzymywali różne moce, wyzwalane podczas procesu Terrigenezy.

 

Bardzo podobnie wygląda sytuacja Carol w najnowszym zwiastunie Kapitan Marvel. Carol według opisu jednej z Kree ledwie przeżyła, tracąc pamięć. Dowiedzieliśmy się też, że uczynili ją “jedną z nich”, po czym ukazana jest transfuzja niebieskiej krwi Kree. Następnie Carol otrzymała moce. Brzmi to dokładnie jak geneza pierwszych Inhumans. Przedstawicielka Kree dodaje też, że Carol “narodziła się na nowo”.

 

Transfuzja krwi Kree do Carol.

 

Utrata pamięci zaś może być kłamstwem ze strony Kree. Ze zwiastuna wiemy, że Carol prędzej czy później opuści szeregi Kree, co może sugerować ich zdradę. Jej pamięć mogła zostać wyczyszczona jako konieczny skutek związany z odrodzeniem. Krew Kree mogła więc zostać użyta zarówno do odrodzenia Carol (podobnie do odrodzenia Phila Coulsona, co wiąże się z koniecznością wymazania pamięci), jak i w celu stworzenia z niej Inhumana (co oprócz samej transfuzji krwi wymaga jeszcze działań na poziomie DNA).

 

Carol na Ziemi spotkała Nicka Fury’ego, którego znamy jako dyrektora T.A.R.C.Z.Y. W Kapitan Marvel oprócz Fury’ego występuje również Phil Coulson. Nie wiemy, czy spotka on Kapitan Marvel, ale być może sama T.A.R.C.Z.A. poznała możliwości rezurekcji martwych ludzi za pomocą krwi Kree. Z Agentów T.A.R.C.Z.Y. wiemy, że to właśnie Coulson, przed swoją śmiercią, dowodził rozwojem projektu T.A.H.I.T.I., przez który ostatecznie przeszedł poprzez decyzję Nicka Fury’ego.

 

 

Na powyższym zdjęciu po prawej stronie widzimy Phila Coulsona, któremu wymazywana jest pamięć i wstawiane są nowe wspomnienia. Być może to samo dzieje się z Carol w lewej części obrazu. Co prawda wcześniej na tym ujęciu stoi przy niej Skrull, ale równie dobrze może on chcieć działać przeciwko całej rasie Kree, przywracając jej wspomnienia i ujawniając kłamstwa Kree.

 

Jeśli więc teoria się sprawdzi, to w filmie Carol zostanie poddana rezurekcji podobnej do Coulsona i procesu zmiany w Inhumana, podobnego do Hive’a/Alveusa z Agentów. Jest na to szansa, ponieważ bardzo możliwa jest zmiana jej genezy. Prawdopodobnie w filmie Carol dostanie moce w inny sposób, niż w komiksach. Wskazuje na to fakt, że:

Spoiler!

Jude Law prawdopodobnie nie wcieli się jednak w Mar-Vella, pierwszego Kapitana Marvela. Wiele wskazuje na fałszywość tego poprzedniego doniesienia. Sama rola Lawa do tej pory nie została oficjalnie ujawniona, a przecieki wskazują na możliwość zagrania przez niego Yon-Rogga. Brak Mar-Vella może świadczyć o zmianie genezy Carol.

[collapse]

 

Sceny ze zwiastuna wyjątkowo przypominają wątki z Agentów T.A.R.C.Z.Y., a obecność Coulsona jeszcze mocniej zwiększa możliwość potwierdzenia całej teorii – T.A.R.C.Z.A. właśnie wtedy mogła poznać technikę rezurekcji. Jeśli teoria się sprawdzi, to otrzymamy pierwsze pewne nawiązanie filmów do wydarzeń z seriali MCU. A kto wie, może obecność Coulsona i jego wielkie znaczenie w historii Kapitan Marvel oznacza, że pojawi się w Avengers 4 jako jedyny Ziemianin, którego zna Carol?