Disney i Marvel wstrzymują prace nad trzecią częścią Strażników Galaktyki po zwolnieniu reżysera Jamesa Gunna. Ekipa filmowa zostaje odwołana, a Marvel spotyka się z Taiką Waititi w sprawie jednego z projektów.

 

Obecna ekipa filmowa przygotowująca się do preprodukcji Strażników Galaktyki vol. 3 zostaje odwołana. Przed zwolnieniem Jamesa Gunna pełna preprodukcja miała rozpocząć się jesienią. Pierwsze zdjęcia do filmu miały odbyć się w okresie od stycznia do lutego 2019 r.

 

Źródła podają również, że wstrzymanie produkcji jest tymczasowe i jest bardziej “przegrupowaniem”, ponieważ Marvel i Disney szukają filmowca, który nadałby się do trzeciej części serii. Cały plan produkcji został przesunięty.

 

Jedno ze źródeł THR podaje także, że ostatnio Marvel i Disney spotkali się z Taiką Waititi, reżyserem filmu Thor: Ragnarok, ale nie wiadomo, jaka produkcja była tematem spotkania. Spekuluje się o filmie Eternals – według nieoficjalnych źródeł miał on być powiązany z trzecimi Strażnikami, którzy rzekomo mieli być fundamentem Eternals. Zgadzałoby się to z dawnymi zapowiedziami Gunna, w których potwierdził, że Strażnicy Galaktyki vol. 3 mieli być startem dla kolejnych kosmicznych filmów MCU na przyszłe 10-20 lat.

 

Źródło: The Hollywood Reporter. Spekulacje: @ManaByte