Kevin Feige podzielił się ciekawostkami i informacjami na temat Avengers: Endgame, Kapitan Marvel i Strażników Galaktyki 3, a także wypowiedział się o nominacjach Czarnej Pantery i fuzji Disney-Fox.

Wywiad z Kevinem Feigem, szefem Marvel Studios odbył się podczas gali wręczenia Złotych Globów. Niestety Marvel Studios nie wyszło z tej ceremonii z żadną statuetką. Czarna Pantera dostała jednak nominacje do Złotego Globu w kilku kategoriach, w tym filmu roku. Feige jest dumny z odbioru filmu i cieszy się, że kino superbohaterskie wkracza między produkcje nagradzane na galach – Kevin dopiero pierwszy raz uczestniczył w ceremonii Złotych Globów.

Zwiastun czwartej części Avengers był bardzo enigmatyczny – zdradził niewiele, a jedynie ukazał klimat filmu. Fani zaczęli spekulować, że klip ten zawiera w takim razie tylko kilkanaście pierwszych minut widowiska. Szef Marvel Studios potwierdził tę teorię. Zdradził również, że tak długo utrzymywany w tajemnicy tytuł Endgame ustalono jeszcze przed rozpoczęciem prac nad Avengers: Infinity War. Potwierdził, że słynne słowa Dr Strange’a (We’re in the endgame now) nie są przypadkowe.

Kevin wychwalił Brie Larson, odtwórczynię tytułowej roli Kapitan Marvel. Podzielił się informacją, że film jest wciąż w produkcji – trwa dodawanie efektów specjalnych i dźwiękowych.

Kevin Feige zdradził również, że Marvel nie rezygnuje z nakręcenia trzeciej części sagi o Strażnikach Galaktyki. Jakiś czas temu zagraniczne media podawały, że trwają na ten temat rozmowy z Adamem McKayem, który pomagał w napisaniu scenariusza do pierwszej części Ant-Mana i miał nakręcić film o Inhumans, gdy ci mieli jeszcze status filmu, nie serialu.

Feige został zapytany także o postępy fuzji Disneya z Foxem – dziennikarz rzekomo słyszał od właśnie Adama McKaya, że byłby chętny do nakręcenia filmu o Silver Surferze. Feige odpowiedział, że McKay nie kontaktował się z nim jeszcze w tej sprawie. Co do samych odzyskanych marek, Feige jest podekscytowany setkami postaci, które odzyska Marvel, co było jego wieloletnim marzeniem.