Disney potrzebował około półtora roku na przeprowadzenie zakupu Foxa. Kevin Feige powiedział jednak w ostatnim wywiadzie, że Marvel nieprędko skorzysta z ich zasobów.

To trochę potrwa. To dopiero początek, a pięcioletni plan, nad którym tyle pracowaliśmy, zaczął pojawiać się jeszcze przed tymi wydarzeniami. Więc z naszego punktu widzenia, na tym etapie jeszcze nie chodzi o to kiedy i gdzie pojawią się X-Men. Na razie cieszymy się z tego, że są w domu, że wrócili. Ale to zajmie dużo czasu.

Kevin Feige

Należy pamiętać, że zakup Foxa został sfinalizowany w marcu. Oznacza to, że 4. fazę MCU należało zacząć planować dużo wcześniej, o czym CEO Marvel Studios wspomniał w wywiadzie. Zaprzecza to teorii niektórych fanów, że X-Men mogą się pojawić już w scenie po napisach czwartej części Avengers. Poza tym na premierę czekają jeszcze 2 filmy z uniwersum stworzonego przez Foxa – Dark Phoenix i New Mutants. A może nawet więcej, ponieważ Disney może zechcieć wykorzystać popularność Deadpoola. Rozsądnie byłoby trochę poczekać, aby między ostatnim występem obecnej wersji mutantów i ich debiutem w nowej odsłonie upłynęło trochę czasu i niedzielnym widzom nie mylili się niektórzy bohaterowie – nie każdy jest ich wielkim fanem, więc nie każdy ich rozróżni.

Kevin Feige wypowiadał się konkretnie o mutantach, jednak można się domyślać, że to samo dotyczy innych niedawno odzyskanych bohaterów – np. Fantastycznej Czwórki. Być może zobaczymy jednak jakichś bohaterów z byłych zasobów Foxa nieco szybciej – np. kto wie czy w Kapitan Marvel 2 nie pojawi się Super-Skrull, skoro w pierwszej części widzieliśmy już “zwykłe” Skrulle. Nie wymaga to wiele planowania. Być może jeszcze szybciej z postaci Foxa skorzysta Marvel TV, który nie planuje swoich produkcji z tak dużym wyprzedzeniem – jakiś mutant może dołączyć w następnym sezonie do któregoś z seriali.

Przypominamy, że jak dotąd znamy 7 tytułów z 4 fazy MCU. Są to: Spider-Man: Far From Home, Dr Strange 2, Black Panther 2, Strażnicy Galaktyki vol. 3, Czarna Wdowa, Eternals i Shang-Chi. Daje to materiał na 3 lata. Oznacza to, że nie znamy jeszcze 4 lub 5 filmów 4 Fazy. Marvel Studios produkuje zwykle 2-3 filmy rocznie. Nie wliczają się w to przygody Spider-Mana, gdyż są realizowane przez Sony. Nie wiadomo czy Peter Parker doczeka się swojej trylogii, jednak szanse na to są duże. Zniecierpliwionych fanów pocieszamy, że dzięki temu te postaci będą miały szansę zostać lepiej zaplanowane, co wyjdzie im na dobre.

Źródło: Comicbook.com