Pomimo ostatecznej oferty Disneya i przyjęcia jej przez 21st Century Fox, Comcast wciąż stanowił ewentualne zagrożenie dla przejęcia. Teraz licytacja może dobiec końca, gdyż Comcast zamierza przejąć tylko część.

 

Po ostatniej, niezwykle wysokiej propozycji Disneya w sprawie wykupienia aktyw 21st Century Fox (71,3 mld dolarów) mogło wydawać się, że Comcast wycofa się z gry, zwłaszcza przy przyjęciu oferty przez Foxa i zaakceptowaniu połączenia Disneya z Foxem przez odpowiednie władze USA. Jak wynika z ostatnich doniesień, tak się właśnie stało – Comcast ograniczył się do chęci przejęcia tylko jednej własności Foxa – Sky Network.

 

Ten nieoficjalny kompromis sprowadza się najprawdopodobniej do rezygnacji Comcastu z podbijania stawki za pozostałe aktywa 21st Century Fox wystawione do sprzedaży. Comcast nie może składać podobnych ofert ugodowych Disneyowi, także zwiększanie stawki za samo Sky Network sprowadza się do prawie jednoznacznego końca licytacyjnej wojny – reszta sprzedawanych aktyw Foxa trafi do Disneya.

 

Pomimo olbrzymiego znaczenia tak wielkiego przejęcia dla rynku kina i telewizji, dla fanów MCU szczególne miejsce ma oczywiście wynikający z niego powrót licencji Marvela, należących na razie do Foxa. Mowa oczywiście o prawach filmowych do X-Men, Fantastycznej Czwórki i powiązanych z nimi fragmentami komiksowego świata Marvela. Już przy poprzednich porozumieniach w sprawie przejęcia Foxa, szef Disneya Bob Iger wyraził ekscytację wprowadzenia tychże postaci do Kinowego Uniwersum Marvela.

 

Do ostatecznego przejęcia początkowo miało dojść między końcem 2018 r., a połową 2019 r. Nie wiadomo, kiedy można się go ostatecznie spodziewać, ale już prawie pewnym jest fakt ewentualnego powrotu Mutantów i “Pierwszej Rodziny” do Marvela

 

Źródło: CNBC