Oficjalnie Comcast zrezygnował z licytacji aktyw 21st Century Fox. Tym samym nikt nie przebił, ani nie ma zamiaru przebić oferty Disneya. Co to znaczy dla Marvela?

 

Po wielu plotkach i analizach, w końcu mamy ostateczne stanowisko Comcastu – po podwyższeniu stawki za aktywa 21st Century Fox przez Disney do 71 miliardów dolarów, Comcast wycofuje się z licytacji. Bez konkurenta i ze zgodą Federalnej Komisji Łączności, Disney już w przeciągu następnych miesięcy może przejąć między innymi studio filmowe 20th Century Fox.

 

Mimo tego, do przeniesienia może dojść później, niż początkowo planowano, jako że pierwsze ogłoszenie przejęcia Disney ogłosił już w grudniu, przed kontrofertą Comcastu. Teraz pozostając bez konkurencji nie powinno dojść do żadnych innych opóźnień.

 

Dla Marvela oznacza to oczywiście pewniejszy i szybszy powrót licencji X-Men i Fantastycznej Czwórki. Jeżeli nie dojdzie do opóźnień, to przejęcia Foxa można spodziewać się już w połowie przyszłego roku, co pozwoli na ewentualne pierwsze występy postaci z tych licencji w 2020 roku. Podobnie postąpiono w sprawie umowy Marvel Studios z Sony Pictures, gdzie przez Marvela przygotowano 2 scenariusze filmu Captain America: Civil War – w tym tylko jedną wersję z udziałem Spider-Mana, na wypadek właśnie pomyślnego zakończenia umowy.

 

Źródło: CNBC