Już jutro o godzinie 5:02 nastąpi zakończenie przejęcia aktyw 21st Century Fox przez Disneya. Fantastyczna Czwórka i X-Men wracają do domu.

Po zakończeniu wszelkich regulacji w ostatnich krajach, które spowalniały przeniesienie (Brazylia, Meksyk – o czym pisaliśmy tutaj), zakończenie fuzji planowane było na połowę marca. Dziś 21st Century Fox ogłosiło “Zakończenie Dystrybucji w Połączeniu z Przejęciem Disneya”.

Zakończenie zaplanowano na godzinę 00:02 czasu wschodniego, czyli 5:02 czasu polskiego.

Przejęcie ma wielkie znaczenie dla całej branży filmowej, telewizyjnej, sportowej i medialnej, jednakże dla fanów Marvela istotne jest odzyskanie przez nich praw do filmowej adaptacji wielu komiksowych postaci – Fantastycznej Czwórki, X-Men, Deadpoola, Srebrnego Surfera, Galactusa i wielu więcej powiązanych z nimi bohaterów i złoczyńców.

Już jutro więc Marvel Studios i Marvel TV będą mogli zacząć używać tych postaci w swoich projektach, czy scenariuszach. Z pewnością nie należy oczekiwać natychmiastowego wprowadzenia nowych bohaterów w najbliższych produkcjach, ponieważ obsadzenie postaci i “wciśnięcie” ich pomiędzy obecne plany filmowe Marvela na pewno chwilę potrwa. Nie znaczy to jednak, że nie mogą dokręcić krótkiej, niezobowiązującej sceny po napisach z wykorzystaniem nowych licencji.

Źródło: 21st Century Fox