Ike Perlmutter, szef Marvel Entertainment, znalazł się w centrum tematu w sprawie korupcji, dotyczącego nielegalnego odnowienia jego licencji na broń. Nie jest jednak oskarżony.

 

Isaac “Ike” Perlmutter jest szefem Marvel Entertainment od czasu przejęcia bankrutującej firmy. Należy do niego m.in. Marvel Comics i Marvel TV. Przed produkcją Wojny bohaterów stracił kontrolę nad Marvel Studios, o co szef pod-firmy, Kevin Feige, poprosił szefa Disneya, Boba Igera.

 

Asystentka Perlmuttera, Marisol Garcia, miała rzekomo starać się o nielegalne przedłużenie jego licencji na broń palną. Sprawę ujawnił oficer Departamentu Policji Nowego Jorku, David Villanueva, który przyznał się do przyjmowania korzyści w zamian za odnawianie licencji na broń, w tym dla Perlmuttera. Policjant miał w zamian otrzymywać bilety na premiery filmów Marvela, w tym premiery w Los Angeles. Sam szef Marvela nie jest oskarżony. Zarzuty mogą zostać jednak postawione Garcia’i.

 

Perlmutter znany jest z częstych sporów, które powodował podczas produkcji filmów i seriali. Nakazał on zmienić aktora grającego War Machine’a w Iron Manie 2 z Terrence’a Howarda na Dona Cheadle’a, aby zaoszczędzić na budżecie filmu, mówiąc, że “i tak wszyscy czarni wyglądają tak samo”. Ograniczał produkcję zabawek kobiecych postaci takich jak Czarna Wdowa, ponieważ uważał, że nie będą przynosić zysków. Wprowadzał zmiany na ostatnią chwilę m.in. do filmów Avengers: Czas Ultrona i Iron Man 3, co skutkowało chaosem w scenariuszu i samej produkcji. 

 

Kiedy zdecydował się wykluczyć Roberta Downey’ego Jr. z Wojny bohaterów, aby zaoszczędzić, Kevin Feige poprosił szefa Disneya, Boba Igera o wyłączenie Marvel Studios spod kontroli Marvel Entertainment. Od tego czasu Feige ma swobodę twórczą.

 

Perlmutter związany jest z porażką Inhumans. Feige opóźnił premierę filmu na czas nieokreślony, nie chcąc wprowadzać tak wielkiego wątku między Avengers 3 i 4. Perlmutter chciał premiery Inhumans tak szybko, jak to możliwe, aby postaci te mogły zastąpić mutantów, których prawa filmowe należą do 20th Century Fox. Nakazał więc natychmiastowej produkcji Inhumans w telewizji, ponieważ Marvel TV wciąż jest pod jego kontrolą.

 

Źródła próbują dotrzeć do Disneya w sprawie komentarza sytuacji.

 

Źródło: io9