Po wypłynięciu starych tweetów Jamesa Gunna, Disney zadecydował zwolnić go ze stanowiska reżysera Guardians of the Galaxy vol. 3 i zakończyli z nim wszelką współpracę.

 

Alan Horn, przewodniczący The Walt Disney Studios, wydał ogłoszenie:

Ofensywne postawy i wypowiedzi odkryte na tablicy Jamesa Gunna są nie do obrony i wbrew wartości naszego studia. Zakończyliśmy z nim nasze relacje biznesowe.

 

Kontrowersja rozrosła się wśród fanów, którzy podzielili się na broniących reżysera i tych, którzy uważają jego stare tweety za niesmaczne i niewłaściwe dla osoby o takim stanowisku.

 

Sam Gunn wypowiedział się na ten temat:

Wielu ludzi śledzących moją karierę wie, gdzie zaczynałem. Widziałem siebie jako prowokatora, robiącego filmy i opowiadającego żarty, które były skandaliczne i tematami tabu.  Tak jak dyskutowałem publicznie wiele razy, tak jak rozwinąłem się jako osoba, tak samo rozwinęła się moja praca i mój humor. To nie znaczy, że jestem lepszy, ale jestem znacznie, znacznie inny niż byłem kilka lat temu; dziś próbuję opierać swoją pracę na miłości i przywiązaniu, a mniej na gniewie. Dni, kiedy mówiłem coś tylko dlatego, że jest szokujące i kontrowersyjne minęły.

W przeszłości, przeprosiłem za mój humor, który krzywdził ludzi. Szczerze żałowałem i kierowałem moje przeprosiny. Dla przypomnienia, kiedy pisałem te szokujące żarty, nie żyłem nimi. Wiem, że to jest nietypowe oświadczenie i że wydaje się oczywiste, ale wciąż, jestem tu i mówię to.

 

Przykładowe, wypominane tweety Gunna wyglądały tak:

Na razie nie wiadomo, co stanie się z Guardians of the Galaxy vol. 3. Sytuacja jest ciężka dla wszystkich fanów, niezależnie od opinii na temat wypowiedzi Gunna. Aby “pokrzepić rany”, fani proponują aby stanowisko zajął Taika Waititi, reżyser Thor: Ragnarok.

 

Źródło: Comicbook.com