Kevin Feige, szef Marvel Studios i producent filmów MCU, zostanie uhonorowany przez Amerykańską Gildię Producentów Filmowych nagrodą Davida O. Selznicka w 2019 r.

 

Feige otrzyma nagrodę za pracę jako producent filmowy, stojąc za dwudziestoma filmami Kinowego Uniwersum Marvela. Nagroda zostanie wręczona na 30. dorocznej Gali Nagród Gildii Producentów 19. stycznia 2019 r.

 

Wkład Feige’ego w branżę filmową jest wielkim osiągnięciem dla producenta – 20 filmów MCU zarobiło 17,6 mld dolarów, przy czym wyniki finansowe Ant-Mana i Osy wciąż rosną. Sam 2018 rok jest wielkim sukcesem dla Marvel Studios – film Czarna Pantera zarobił 1,3 mld dolarów, a Avengers: Wojna bez granic ponad 2 mld dolarów.

 

Prezesowie Amerykańskiej Gildii Producentów (Producers Guild of America, PGA) wypowiedzieli się na temat Feige’ego, ogłaszając jego wybór:

Kevin Feige postawił przed sobą jedno z najbardziej ambitnych wyzwań w historii kinowej narracji opowieści, a następnie przebił wszelkie oczekiwania. To, co Kevin osiągnął z Marvel Studios jest jedną z historii wielkiego sukcesu tego pokolenia. A teraz poprzez Czarną Panterę i nadchodzącą Captain Marvel, Kevin poszerzył oczekiwania całej branży w stosunku do filmowych “pól namiotowych”* – przed kamerą, za kamerą i wśród publiki. Jesteśmy zaszczyceni jego akceptacją nagrody PGA Davida O. Selznicka.

*Pole namiotowe – określenie na filmy, które wspierają wyniki finansowe studia, pociągając za sobą kolejne zarobki, takie jak następne, powiązane filmy, bądź produkty typu zabawki i koszulki.

 

Sam Feige również zabrał głos w tej sprawie:

Dołączyć do tak wielu moich bohaterów i mentorów poprzez otrzymanie nagrody Davida O. Selznicka jest jednym z najważniejszych doświadczeń w mojej karierze i szczerze dziękuję moim współpracownikom z PGA za uznanie. Chcę również podziękować mojej rodzinie, jaką jest Marvel Studios, która była ze mną przy każdym kroku i bez której nigdy nie przeżyłbym tej wspaniałej przygody.

 

Gratulujemy Kevinowi i życzymy dalszych sukcesów!

 

Źródło: The Hollywood Reporter