Kevin Feige, szef Marvel Studios, wypowiedział się na temat postępów przejęcia Foxa przez Disneya. Możliwe, że prace nad X-Men i Fantastyczną Czwórką rozpoczną się nawet w pierwszej połowie 2019 roku.

W przyszłym roku ma dojść do zakończenia przejęcia aktyw 21st Century Fox przez The Walt Disney Company. Jednym ze skutków tego przejęcia jest odzyskanie licencji Marvela sprzedanych Foxowi. Nie wiadomo jednak, kiedy dojdzie do ostatecznego zakończenia umowy.

Kevin Feige, szef Marvel Studios, został zapytany, czy otrzymał już zgodę na rozpoczęcie tworzenia historii z użyciem licencji należących jeszcze do Foxa. Kevin odpowiedział:

Nie, ale powiedziano nam, że wszystko idzie bardzo, bardzo dobrze i może to stać się w pierwszych sześciu miesiącach przyszłego roku.

Już wcześniej spekulowano, że do przejęcia Foxa dojdzie właśnie przed połową 2019 roku, jednakże dopiero teraz szef Marvel Studios zaznaczył, że właśnie przed tym okresem mogliby już zacząć wykorzystywać elementy licencji Foxa. Być może niedługo później rozpoczną się prace nad pierwszymi filmami z udziałem postaci z licencji X-Men i Fantastycznej Czwórki.

Źródło: Kristopher Tapley, Variety