Ostatnio dużo się mówi o planach filmowych Sony. Wytwórnia ogłosiła kolejny z nich. Amy Pascal planuje film o Jackpot, czyli Sarze Ehret, która związana jest z rodziną Osbornów.

 

Sama postać zadebiutowała w komiksach stosunkowo niedawno i nie jest znana zbyt dobrze. Mogłoby się więc wydawać, że to dobra wiadomość dla MCU, ponieważ Sony nie wykorzysta sztandarowych villainów, dzięki czemu będzie mogło to zrobić Marvel Studios. Nic bardziej mylnego. Geneza Jackpot jest bowiem związana z korporacją Osbornów. Sara Ehret przeprowadza nieudaną, eksperymentalną terapię genową własnego pomysłu w laboratorium będącym filią Oscorp. Dochodzi do zakażenia, a w jego konsekwencji do śpiączki. Bohaterka wychodzi jednak cało z wypadku, a po przebudzeniu odkrywa, że zyskała supermoce. Przybiera pseudonim Jackpot.

 

Rodzina Osbornów jest niezwykle istotna dla Spider-Mana w komiksach. Norman Osborn to klasyczny wróg Pająka, Zielony Goblin. Podobne alter ego przybierał jego syn, Harry Osborn, przyjaciel Petera Parkera. Nie wiadomo, czy Marvel Studios ma plany wykorzystać rodzinę Osbornów. Zwłaszcza, że w poprzednich dwóch seriach filmów o Spider-Manie odgrywali oni dość wielką rolę. Jednakże wykorzystanie komiksowych wątków łączących Normana z Avengers mogłoby być ciekawą odskocznią, a jednocześnie zbliżyć film do materiału źródłowego.

 

Źródła: Newsrama, Collider, Nerd Movie Productions.