Jakiś czas temu informowaliśmy o niespodziewanej decyzji koncernu Naspers, dotyczącej likwidacji Showmaxa w Polsce. Decyzja ta mogłaby wpłynąć na kilka seriali z MCU. Dziś serwis wirtualnemedia.pl poinformował, że zakupem portalu streamingowego jest zainteresowana Telewizja Polska.

 

Wiceprezes TVP Maciej Stanecki w jednym z wywiadów stwierdził, że widzi w Showmax potencjał na bycie dobrym uzupełnieniem i wsparciem dla VOD TVP. Co prawda usługi z zakresu VOD różnią się od telewizji internetowej, jednak są do niej podobne i dałoby się je połączyć w ramach jednego portalu. Maciej Stanecki podkreślił jednak, że jego pomysł nie jest zobowiązujący i Telewizja Polska będzie musiała dokładnie przeanalizować wszystkie jego wady i zalety. Mimo wszystko bardzo możliwe, że transakcja ta opłaci się TVP:

W minionym roku obrotowym działająca w Polsce spółka Showmax CEE zanotowała 19,21 mln zł wpływów sprzedażowych oraz 1,4 mln zł zysku.

 

Można mieć wątpliwości czy po ewentualnym zmianie właściciela Showmaxa, jego biblioteka pozostanie taka sama. TVP wyraziła jednak zainteresowanie obecnymi licencjami Showmaxa. TVP emitowała już kiedyś 1. sezon Agentów T.A.R.C.Z.Y. w 2015 roku, więc możliwe, że będzie pozytywnie nastawiona także do reszty seriali, czyli do Cloak and Dagger, Runaways i być może w bliskiej przyszłości także New Warriors.

 

Źródło: wirtualnemedia.pl