Wesley Snipes zdradził, że od dłuższego czasu przygotowywane są 2 projekty o postaci Blade’a. Możliwe, że wkrótce ujrzymy je w MCU.

 

Wesley Snipes pierwszy raz zagrał Blade’a w 1998 r. Z jego udziałem powstały łącznie 3 filmy, a sam Blade doczekał się również serialu z Stickym Fingazem w głównej roli. Od wielu lat Snipes wyraża zainteresowanie powrotem do roli Blade’a, a teraz potwierdził, że powstały 2 projekty o Łowcy Wampirów, o których prowadzone są dyskusje z Marvelem.

 

Prowadzonych jest teraz wiele dyskusji i mamy wielkie szczęście, że otrzymujemy tyle entuzjazmu i zainteresowania czymś, co powstałoby znów w tym świecie. Stworzyliśmy dwa projekty, które wpasowują się perfekcyjnie w ten świat, a kiedy ludzie je zobaczą, to myślę, że będą tylko mieć problem decydując, który z nich uwielbiają bardziej

Wszyscy główni kierownicy [w Marvelu] i moja ekipa dyskutują od dwóch lat. Każdy jest entuzjastycznie nastawiony w tej sprawie, każdy to rozumie. Ale oni muszą prowadzić swój biznes i myślę, że muszą przygotować wszystkie rzeczy, zanim do tego dojdzie. W międzyczasie musimy prowadzić swój biznes i mamy własną listę rzeczy do zrobienia.

Ale następnym razem, kiedy zobaczycie coś w [uniwersum Blade’a], zapamiętajcie moje słowa: to, co robiliśmy kiedyś jest dziecinnie proste w porównaniu do tego, co możemy teraz.

 

Wygląda na to, że faktycznie w niedalekiej przyszłości możemy spodziewać się powrotu Blade’a. Z wypowiedzi Snipesa wynika, że przygotowywane są 2 projekty o tej postaci. Nie wiemy jednak, czy owe projekty tworzone są z myślą o filmach, czy serialach. Nie wiadomo też, czy oba projekty dojdą do skutku – być może Marvel zadecyduje zrealizować tylko jeden z nich.

 

Wypowiedź Snipesa wskazuje na kontynuację trylogii Blade’a, co brzmi niemożliwie w obecnym Uniwersum Marvela. Być może aktor liczy na retcon owych filmów i uznanie ich za kanoniczne w MCU. 

 

Źródło: Screen Rant