Po uzgodnieniu spraw regulacyjnych w Brazylii, przejęcie aktyw 21st Century Fox przez Disneya zakończy się już w połowie marca.

Przejęcie większości 21st Century Fox przez The Walt Disney Company musiało przejść regulacje międzynarodowe. Po sukcesach m.in. w Unii Europejskiej i Chinach, na przeszkodzie stanęły warunki “Rady Administracyjnej Ochrony Ekonomicznej” (CADE) w Brazylii. Rząd nie chciał zgodzić się na przejęcie kanałów sportowych Foxa ze względu na to, że wraz z obecnie posiadanymi stacjami, Disney kontrolowałby ich zbyt wiele.

Disney zgodził się jednak na odsprzedanie stacji sportowych Foxa w Brazylii. Podobne porozumienie osiągnięto w Meksyku, co kończy wszelkie sprawy regulacyjne. Po zatwierdzeniu CADE rozpocznie się 10-dniowy okres kończący, co oznacza finalizację przejęcia w połowie marca.

Po zakończeniu przejęcia Disney będzie mógł w pełni korzystać z przejętych aktyw. Dla Marvela liczy się odzyskanie praw do ekranizacji Fantastycznej Czwórki, X-Men i Deadpoola, którzy po sfinalizowaniu umowy będą mogli pojawić się w produkcjach Marvel Studios i Marvel TV oraz dołączyć do MCU.

Źródło: Deadline