Dafne Keen zagrała X-23 w filmie Logan. Na pytanie, czy chciałaby powrócić do tej roli w MCU, odpowiedziała “zdecydowanie, na 100%”. Czy powrót aktorki w roli Laury jest możliwy?

Po niedawnym zakupie 20th Century Fox przez The Walt Disney Company, fani Marvela zastanawiają się, jak studio powinno wprowadzić nowo otrzymane postacie – przede wszystkim X-Men, Fantastyczną Czwórkę i Deadpoola. Do tej pory wszystkie odzyskane marki zostały wprowadzone w ramach stworzenia nowych wersji postaci w MCU, a nie kontynuowania franczyz innych studiów – tak było z Hulkiem, Daredevilem, czy Spider-Manem.

Jednakże pojawiają się także odstępstwa od reguły – o ile nie jest on dokładnie tą samą wersją postaci, to John Jonah Jameson w najnowszym Spider-ManieFar From Home – został ponownie zagrany przez J. K. Simmonsa, nawiązując do roli oryginalnie zagranej przez niego w trylogii Sama Raimiego. Tak samo wiemy już, że prędzej czy później w MCU pojawi się Deadpool, grany w dalszym ciągu przez Ryana Reynoldsa. Nie wiadomo jednak, czy będzie to dokładnie ten sam Deadpool znany z dwóch filmów Foxa, czy tak jak w przypadku J. J. Jamesona nowa postać, grana jedynie przez tego samego aktora.

Można więc spodziewać się, że X-Men i Fantastyczna Czwórka zostaną wprowadzeni w głównej mierze jako nowe postacie, grane przez innych aktorów. Fani jednak liczą na powrót niektórych z nich. Jedną z takich postaci jest X-23, w którą wcieliła się Dafne Keen w filmie Logan. Aktorka cieszy się wielkim uznaniem widzów (w serwisie Filmweb jej rola w Loganie jest najwyżej ocenianą rolą kobiecą w adaptacji komiksu Marvela) i wielu z nich chciało zobaczyć kontynuację jej przygód, które rozpoczęły się w jej debiucie filmowym.

Uniwersum filmowe X-Men Foxa kończy się jednak wraz z nadchodzącym filmem New Mutants, a tym samym zniknęła szansa na wszelkie kontynuacje historii w tej serii. Dafne Keen została zapytana jednak, czy chciałaby powrócić do roli Laury w Kinowym Uniwersum Marvela. Aktorka odpowiedziała jednoznacznie – “Zdecydowanie. Na 100%”.

Zagadką jest, czy w wizji twórców MCU możliwy jest powrót postaci z uniwersum Foxa. Możliwe jest jednak ponowne obsadzenie aktorki w tej samej roli, nawet, jeśli nie będzie to dokładnie ta sama postać – tak, jak J. J. Jameson. Dafne Keen mogłaby w ten sposób otrzymać szansę na wcielenie się w nową, prawdopodobnie dorosłą już wersję klona Wolverine’a.

Nie wiadomo jednak, czy Marvel Studios planuje w ogóle użyć postaci X-23. O planach dotyczących produkcji o mutantach wiadomo jedynie, że takie istnieją. Na 2022 rok zaplanowane są już 4 filmy MCU, więc najwcześniej pierwszych filmów o X-Men bądź Fantastycznej Czwórce można spodziewać się prawdopodobnie w 2023 roku.

Źródło: Comicbook