Na stacji ABC powstawał serial o drużynie superbohaterek autorstwa Allana Heinberga, scenarzysty Wonder Woman. ABC zrezygnowało jednak z jego produkcji.

Serial Allana Heinberga miał opowiadać o drużynie mniej znanych superbohaterek. Spekulowano na temat adaptacji jednej z komiksowych drużyn: A-Force, Lady Liberators lub Fearless Defenders.

ABC ogłosiło rezygnację z zamówienia odcinka pilotażowego serialu. Wcześniej stacja była mocno zaangażowana w produkcję pilota. Nie wiadomo, czy serial zostanie przeniesiony przez Marvel TV na inną stację bądź platformę.

Pomimo tego, ABC chce nadal współpracować z Marvelem i “mają nadzieję na więcej” produkcji we współpracy ze studiem. Na ABC pojawią się 2 kolejne sezony Agentów T.A.R.C.Z.Y. Wcześniej stacja stworzyła także 2 sezony Agentki Carter i 1 sezon Inhumans.

Serial Heinberga nie jest pierwszą anulowaną przez ABC produkcją. Wcześniej stacja anulowała także spin-off Agentów T.A.R.C.Z.Y., – Most Wanted już po nakręceniu pilota. Serial miał opowiadać o duecie Bobbi Morse i Lance’a Huntera.

ABC tworzyło także serial Jessica Jones, zanim zdecydowano się przenieść produkcję na platformę Netflix jako część całej “defendersowej” serii.

Źródło: Deadline